1395/4/20 |
12:03 |
شناسه خبر: 31274

سینمایی"امیدها و نجواها"

پنجشنبه 1396/12/10ساعت: 8:30

خلاصه فیلم:

بررسی زندگی سه خانواده مختلف از طبقات متفاوت اجتماعی-اقتصادی و مشکلاتشان در زندگی ژاله کریمان دکتر زنان در بیمارستانی ست که هما امینی به عنوان پرستار و لیلا آذری به عنوان نظافتچی بیمارستان در آنجا مشغول به کار هستند. ژاله و هما با هم دوست هستند و با لیلا ارتباط خوبی دارند.
مشکل اصلی ژاله، نازایی ست و مشکل هما، سرطان همسرش که در همان بیمارستانی که او کار میکند بستری ست. لیلا نیز مشکلات اقتصادی زیادی دارد و شوهرش بهمن به دلیل داشتن طلبکار، نمیتواند زیاد از خانه بیرون برود.
جمشید، همسر ژاله در صدد است تا راهی برای درمان همسرش پیدا کند اما او که خود دکتر زنان است با کارهای شوهرش مخالفت میکند چرا که میداند اثری برای وی ندارد. ژاله پیشنهاد آوردن بچه از پرورشگاه را به جمشید داده اما او میخواهد که بچه خودش را در خانه بزرگ کند.
اشکان، همسر هما نیز با سرطان در بیمارستان دست و پنجه نرم میکند و یک روز به همسرش واقعیتی را میگوید که او بدون پدر و مادر و توسط خاله و شوهر خاله اش بزرگ شده است. بعد از ماجراهایی که در یک روز برای هما و ژاله اتفاق افتاده، آنها تصمیم میگیرند شب را با هم بگذرانند و در مورد مشکلات خود با هم صحبت میکنند. جمشید نیز به دیدن اشکان در بیمارستان میرود تا از احوال او جویا شود.
لیلا به دنبال وامی ست که بتواند به کمک آن شوهرش را از مخمصه ای که در آن است نجات دهد. اما وام در زمانی که او میخواهد به دستش نمیرسد و مجبور میشود با طلبکار شوهر رو در رو شود که همین مشکلات باعث میشود او در بیمارستان حالش بد شود و دچار حادثه شود که در همان بیمارستان بستری میشود.
اشکان بدون اطلاع، بیمارستان را ترک میکند تا باقی عمر خود را در جایی که دوست دارد باشد و فقط یک نقاشی از خود در اتاقش و یک نقاشی برای جمشید، به جا میگذارد. هما نیز به دنبال او میرود تا اثری از همسرش پیدا کند. با اتفاقاتی که می افتد، ژاله و جمشید مجال فکر کردن پیدا میکنند و جمشید موافقت خود را برای آوردن بچه از پرورشگاه اعلام میکند.
هما و ژاله که به دنبال اشکان رفته اند، اثری از او پیدا نمیکنند و هما به ناچار به همان شرایط به زندگی ادامه میدهد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: ایرج کریمی

تهیه کننده: سعید لطفی

بازیگران اصلی: افشین کتابچی، روح ا... کمانی، علیرضا محمدی، روناک یوسفی، مریم شیرازی، شیوا ابراهیمی

موضوع فیلم: بررسی زندگی سه خانواده مختلف و مشکلاتشان در زندگی

سال تولید: 1389

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 85

ارسال نظر
captcha