1395/7/5 |
15:09 |
شناسه خبر: 31543

نسیم آنلاین: شلیک کننده اولین موشک سجیل در "رو به راه"

امیرسرتیپ ولی الله اویسی، امشب مهمان «رو به راه» می‌شوند تا در رابطه با موضوع این هفته برنامه(دفاع مقدس) صحبت کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین» ، امیر سرتیپ خلبان «ولی الله اویسی» در زمره اولین خلبانانی است که در زمان جنگ عملیات بمباران هوا به زمین را با هواپیمای اف14 انجام داد. همچنین وی اولین آزمایش موشک سجیل در شرایط رزمی شلیک و در شکستن رکورد پرواز با هواپیمای اف14 را در کارنامه قرار دارد.


امیر والی اویسی از معدود خلبانی است که پرواز با هر دو جنگنده F-5 و F-14 را در شرایط جنگی تجربه کرده و شایستگی خود را در خلبانی هر دوی این پرنده ها به اثبات رسانده است. در کارنامه خدمتی او انجام عملیاتهای بمباران برون مرزی، موفقیت درسرنگونی دو فروند جنگنده دشمن (از جمله یک فروند میراژ پیشرفته عراقی) و شلیک اولین موشک هاوک هواپرتاب (موسوم به سجیل) با تامکت نیز به ثبت رسیده است.

«رو‌ به‌ راه»، در هفته گذشته نیز به آموزش و تحصیل پرداخت که در رابطه آن با مهمانان مختلفی از جمله حسین شمس،شبنم قلی خانی و … به گفتگو پرداخت.

«رو‌ به‌ راه» برنامه‌ای با مضمون اجتماعی است که پخش سری اول آن از اردیبهشت ماه آغاز شد و در ماه مبارک رمضان نیز هر شب قبل از اذان مغرب روی آنتن می رفت. این برنامه در سری جدید از دوم مردادماه آغاز شده است.

این برنامه زنده در این فصل همانند گذشته به موضوعات و معضلات اجتماعی می پردازد و موضوع مبتلابه جامعه را با حضور چهره های مردمی، افراد شاخص، مسئولان و کارشناسان از جنبه ها و زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد.

مجتبی فرجی، اشکان حاجی عبدالهی، حمید سعادتپور، محمد باریکانی، محسن سهرابی از جمله عوامل این برنامه هستند.

این برنامه کاری از گروه امور اجتماعی شبکه دو سیماست که به تهیه کنندگی محمدرضا ماندگاران و با اجرای مژده لواسانی از شنبه تا دوشنبه هر هفته بعد از اخبار ۲۰:۳۰ روی آنتن شبکه دو می‌رود.

 

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی