1395/7/7 |
12:37 |
شناسه خبر: 31547

با حضور اکبر ترکان؛ دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری لایحه افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری در «غیرمحرمانه» بررسی می شود

مستند مناظره «غیر محرمانه» در برنامه هشتم و نهم مهرماه با تمرکز بر لایحه دولت مبنی بر افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری در دو بخش اتاق فکر و مناظره اصلی به ضرورت ها و اهداف ایجاد مناطق ویژه...مستند مناظره «غیر محرمانه» در برنامه هشتم و نهم مهرماه با تمرکز بر لایحه دولت مبنی بر افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری در دو بخش اتاق فکر و مناظره اصلی به ضرورت ها و اهداف ایجاد مناطق ویژه اقتصادی پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در برنامه اتاق فکر «غیرمحرمانه» که پنجشنبه هشتم مهرماه ساعت 21 از شبکه دو سیما پخش می‌شود سید کاظم دلخوش؛ سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مقداد همتی؛ مشاور وزیر مسکن در دولت نهم و دهم و عبدالرسول خلیلی؛ مشاور رئیس مناطق آزاد اقتصادی حضور خواهند داشت.
با تصویب قانون ایجاد مناطق آزاد در سال 1372 تا امروز که هفت منطقه آزاد تجاری در کشور دایر شده، فعالیت های زیادی در این مناطق صورت گرفته است که میزان انطباق این فعالیت ها با قوانین و اهداف مرتبط بخش عمده گفتگوی کارشناسان اتاق فکر این برنامه را به خود اختصاص می دهد.
در مناظره اصلی که جمعه نهم مهرماه ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و میهمانان اصلی به روی آنتن می رود اکبر ترکان؛ دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و حجت ا... عبدالملکی؛ اقتصاددان و استاد دانشگاه به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته اند.
در این برنامه یکی از طرفین مناظره با ذکر دلایلی تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد را مثبت ارزیابی می کند و طرف دیگر به دلیل اجرایی نشدن اهداف اصلی ایجاد مناطق ویژه تصویب این لایحه را به نفع کشور نمی داند. همچنین تحلیل آمارهای صادرات و وارداتِ انجام شده در این مناطق مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، فرهنگ مدارا، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه، دگردیسی های زبان فارسی در فضای مجازی، نگاهی ویژه به حاشیه نشینی، ضرورت توجه ویژه به نخبه پروری و ایده های برتر و بررسی سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی، اجرای محمود احمدی افزادی و روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:30 و یکشنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

گالری
لینک کانال تلگرام در صفحه جزئیات خبر
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی