1395/9/7 |
12:38 |
شناسه خبر: 41683

سینمایی"فیلم فوری"

پنجشنبه 1395/09/11 ساعت: 23:30

خلاصه فیلم:

آقای فلچر یک مغازه کرایه فیلم های ویدیوئی دارد. او این مغازه را به همراه به همراه پسر جوانی به نام مایک اداره می کند. فلچر به قصد ارتقای مغازه خود، به این فکر می افتد که طی سفری اطلاعات خود را راجع به مغازه هایی مجهز تر از مغازه خود در شهری بزرگ تر ، تکمیل کند. از این رو مغازه را به مایک می سپارد و خود راهی سفر می شود. او پیش از این سفر به مایک سفارش می کندکه دوستش جری را به مغازه راه ندهد. اما مایک به درستی متوجه منظور او نمی شود. از این رو پای جری به مغازه باز می شود. چندی بعد جری از مایک می خواهد که او را همراهی کند تا به کمک یکدیگر نیروگاه برق منطقه را از کار بیندازند تا صدمات کمتری به آنها وارد نماید. مایک زمانی که او را همراهی می کند؛ تازه متوجه گفته آقای فلچر می شود و از جری دوری می نماید. از این رو جری در این عملیات با شکست مواجه می شود و برق او را می  گیرد. جری بعد از برق گرفتگی وارد مغازه می شود و از کنار هر فیلمی که رد می شود ؛ آن فیلم را به دلیل مغناطیسی که در بدنش وجود دارد پاک می کند.
خانم فالویز که از همسایگان آقای فلچر است؛ به توصیه او مراقب وضعیت اداره مغازه است. وی متوجه بی نظمی عجیبی در  آنجا می شود. از این رو به مایک و جری توصیه می کند که تا قبل از غروب فرصت دارند مغازه را مرتب کنند و فیلم مورد علاقه وی را به او بدهند.
مایک بدون آنکه به خانم فالویز توضیح دهد که چرا این فیلم را ندارند؛‌ تمام تلاش خود را  انجام می دهد تا از سایر مغازه ها این فیلم را تهیه کند. اما به علت عدم موفقیت مجبور می شود به کمک جری فیلم مورد علاقه خانم فالویز را به صورت سفارشی و با بازی خودش و جری بسازد. از این پس کار جری و مایک بالا می گیرد و آنها به تشویق مردم محله فیلم های زیادی را سفارشی می کنند.
امید آنها از فیلم های سفارشی این است که بتوانند با در آمد حاصل از آن ساختمان متروکه مغازه را بازسازی کنند. اما چندی بعد از سوی سازمان نظارت بر فیلم سازان، فیلم های سفارشی آنها ضبط می شود و به آنها دیگر اجازه داده نمی شود که فیلم کارگردان های دیگر را سفارشی کنند. هم چنین  با فشاری که سازمان نظارت بر ساختمان های شهر بر آنها می آورد؛ چون نتوانسته اند پول بازسازی ساختمان را فراهم کنند مجبور می شوند با تخریب ساختمان موافقت نمایند. آنچه برای آنها سخت است؛ این است که این ساختمان از آنِ پدر آقای فلچر "مارکوس فلچر" _ بازیگر تئاتر محله_ می باشد. آنها این ساختمان را خاطره خود می دانند و نمی خواهند تخریب شود. از این رو با جمع آوری اطلاعات محلی در باب مارکوس فلچر فیلم می سازند و موفق می شوند نظر بسیاری از مردم محل را به خود جلب نمایند.

 

اطلاعات تکمیلی:

نام فیلم (لاتین): Be Kind Rewind

کارگردان: میشل گندری

تهیه کننده: رفی ادلان

بازیگران اصلی:  جک بلک، دنی گلوور، موس دف

سال تولید: 2008

لینک کانال تلگرام در صفحه جزئیات خبر
ارسال نظر
captcha