1396/2/9 |
19:07 |
شناسه خبر: 41961

باشگاه خبرنگاران جوان: تاکید بر لزوم شناخت خوراک رسانه‌ای نوجوانان در کام شیرین

برنامه کام شیرین امروز به لزوم شناخت رسانه‌ها و ابزارهای رسانه‌ای برای نوجوانان تاکید داشت.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه امروز «کام شیرین» با توضیحات اولیه کارشناس برنامه دکتر هومن نامور درباره بحث فرهنگ، تعریف فرهنگ و ... آغاز شد.

وی تاکید کرد: به عنوان شهروند همه تلاشم را می‌کنم که اولین و مهمترین مفهوم فرهنگی یعنی انسانیت را داشته باشم.

وی در ادامه درباره ازدواج اینترنتی و شناخت همسر در این فضا گفت: اگر برای این در فضای مجازی به دنبال برقراری ارتباط با جنس مخالف و شناخت او هستید که در دنیای واقعی خجالت می‌کشید و ...، این نوع ارتباط اشتباه است. باید اعتماد به نفس خود را برای ارتباط درست بالا ببرید.
 
دکتر نامور در ادامه گفت: اما اگر این فرایند شناخت به درستی در دنیای واقعی و ارتباط خانوادگی و به موازات در دنیای مجازی رخ دهد، می‌تواند ماحصل خوبی داشته باشد.
 
موضوع محوری این برنامه ماهواره، برنامه‌های ماهواره و چگونگی مقابله با تبعات آن بود.
 
کارشناس کام شیرین، در بخشی از برنامه ضمن معرفی کتاب آدم‌های سمی گفت: افرادی که حساس هستند به طور ناخودآگاه حالت سمی آدم های دیگر را می‌گیرند و آنها را تقلید می‌کنند. هرچه حساستر باشی، خلق اطرافیان را بیشتر می‌گیری.
 
وی تاکید کرد: حواس جمع اصلا بد نیست. اما حواسمان را درباره آدم‌های مثبت دور و اطرافمان هم جمع کنیم. شکاکیت بی خطر داشته باشید. یعنی اینکه حواسمان را جمع کنیم. تحقیق کنیم؛ درباره آدم‌ها و اتفاقات و حتی انتخاب‌ها. حواسمان جمع باشد که چه رسانه و شبکه ماهواره ای را انتخاب می‌کنیم.

کارشناس برنامه تاکید کرد: اینکه ما بگوییم که پیگیری زیاد یک رسانه می‌تواند آدم‌ها را کودن کند و ... غلط است. من به عنوان یک بزرگتر برای ارتباط بهتر با جوانان و نوجوانان باید آگاه باشم نسبت به دور و برم. باید آشنا باشم با فضای یک نوجوان تحت تاثیر رسانه‌های جدید. نباید فراموش کرد که منع ابزارهای جدید ارتباطی و رسانه‌ای باعث می‌شود که دیگه نتوان با نوجوان ارتباط برقرار کرد.

باید رسانه و ابزارهای جدید را شناخت. خوراک رسانه‌ای را شناخت. خوراک مسموم را شناخت و بهترین را برای فرزندان انتخاب کرد و درباره‌اش با آن‌ها صحبت کرد.
 
نامور ادامه این بحث را به برنامه بعدی موکول کرد.
 
کام شیرین برنامه‌ای خانواده‌محور است که در سری جدید خود به مسئله نوجوانی و دغدغه‌های آنها می‌پردازد.
 
لینک کانال تلگرام در صفحه جزئیات خبر
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط