1396/2/5 |
19:22 |
شناسه خبر: 41992

ویژه برنامه های انتخابات ۹۶

همراه با شبکه دو سیما در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهاى شهر و روستا

شبکه دو سیما در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهاى شهر و روستا با برنامه های مختلفی چون «برگ سرنوشت»، مجله تلویزیونی «۲۹ اردیبهشت»، «ماندگار»، «مسابقه ۵+۱۲» و میان برنامه های مختلف در کنار حضور کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ در برنامه گفتگوی ویژه خبری، اطلاع رسانی ویژه ای در خصوص این دو رویداد مهم و سرنوشت ساز خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در چارچوب عدالت رسانه‌ای و اعطای فرصت‌های برابر به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، هر کاندیدا با حضور دراستودیوی گفت وگوی ویژه خبری حضور یافته و به تشریح برنامه های خود می پردازد.
بر این اساس سید مصطفی آقا میرسلیم؛ ۷و۲۷، اسحاق جهانگیری؛ ۹و۲۵، حسن روحانی؛ ۱۳و۲۱، سید ابراهیم رِئیسی؛ ۶و۱۷، محمد باقر قالیباف؛ ۱۱و۲۳ و سید مصطفی هاشمی طبا؛ ۱۴و۱۹ اردیبهشت ماه در گفتگوی ویژه خبری ساعت ۲۲:۴۵ به صورت زنده حضور خواهند داشت.
همچنین «برگ سرنوشت» دیگر برنامه تدارک دیده شده  ویژه انتخابات است که سواد رسانه ای و فضای مجازی را مورد توجه قرار داده است. این برنامه با بهره جستن از کارشناسان برجسته علوم ارتباطات و فضای مجازی به مباحث گوناگونی در حوزه سواد رسانه ای چون مغالطه، شایعه در فضای مجازی و ... می پردازد.
«برگ سرنوشت» افزون بر بخش گفت و گو با کارشناسان، پخش انیمیشن های نام آشنای گروه «دیرین دیرین» را متناسب با موضوع برنامه برای مخاطبان خود تدارک دیده است. این برنامه کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر یوسفی و اجرای فرید محمدی که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.
علاوه بر برنامه های اشاره شده مجله تلویزیونی «۲۹ اردیبهشت» که هر قسمت از آن در رابطه با یکی از وظایف و مسئولیت های رئیس جمهور منطبق با قانون اساسی کشور است در گروه سیاسی شبکه دو تهیه شده که ارائه شاخص های لازم به جامعه برای انتظارات منطقی و معقول از رئیس جمهور آینده یکی از اهداف آن است. این برنامه واجد بخش هایی چون گفت و گوهای کارشناسی، گزارش مردمی، پخش مستند و اینفوگرافی می باشد.
مجله تلویزیونی «۲۹ اردیبهشت» به تهیه کنندگی محمود عرفانی یکشنبه و سه شنبه ساعت ۲۱:۰۰ پخش می شود و تکرار آن ۳۰ دقیقه بامداد روز بعد خواهد بود.
برنامه «ماندگار» نیز با هدف دعوت مردم به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ از شبکه دو سیما پخش می شود. این برنامه که ساختاری گرافیکی دارد با موضوعات مختلفی مرتبط با انتخابات تدارک دیده شده. از جمله محورهای این برنامه می توان به دستاوردهای کشور در علوم و فنون، تولیدات ساخت داخل، وحدت اقوام و ... اشاره کرد.
این برنامه کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی احمد کیانی که تا روزهای نزدیک به انتخابات ۲۹ اردیبهشت به روی آنتن می رود.
یکی دیگر از تدارک های ویژه شبکه دو به مناسبت انتخابات ۹۶ «مسابقه ۵+۱۲ » با هدف آموزش قوانین و مقررات انتخابات و پاسخ به شبهات انتخاباتی است.
این مسابقه با ساختاری گرافیکی به تهیه کنندگی زهرا فرخی راد در گروه سیاسی شبکه دو سیما تهیه شده است.
همچنین پخش تیزرهایی با محوریت انتخاب و تشویق و ترغیب مردم و جوانان برای حضور پرشور و میلیونی در انتخابات و مشارکت اجتماعی شهروندان در تعیین سرنوشت سیاسی کشور از جمله دیگر تدارک های ویژه این شبکه است که در ایام منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ تقدیم بینندگان این شبکه خواهد شد.

 

گالری
لینک کانال تلگرام در صفحه جزئیات خبر
ارسال نظر
captcha