1396/8/17 |
13:16 |
شناسه خبر: 42201

ویژه برنامه های شبکه دو سیما در اربعین حسینی

شبکه دو سیما با ویژه برنامه های «اقیانوس آرام»، «کوی محبت»، «حب الحسین»، «موکب»، «ذکر عاشوراییان»، «چله عشق»، «مغناطیس» و...در اربعین حسینی با بینندگان این شبکه همراه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما، برنامه ترکیبی «اقیانوس آرام» که به عنوان اولین برنامه زنده مختص نوجوانان با اجرای محمد سلوکی در کربلا روانه آنتن می شود از پنجشنبه یازدهم آبان شروع شده و تا پنجشنبه 18 آبان ماه مصادف با اربعین حسینی ادامه خواهد داشت. این برنامه کاریست از گروه کودک و نوجوان و به تهیه کنندگی مرکز اوج کودک و نوجوان که از استودیوی عصر بر فراز ساختمان مشرف به گنبد طلاییِ حرم اباعبدالله الحسین (ع) به صورت زنده ساعت 18:00تقدیم مخاطبان می شود.
برنامه «چله عشق» با اجرای مژده لواسانی و تهیه کنندگی سید مصطفی موسوی ویژه برنامه دیگریست که از سه شنبه 16 آبان تا پنجشنبه 18 آبان ماه ساعت 11:00 پخش می شود. این برنامه گفتگو محور به بازخوانی پیام ها و پیامدهای نهضت عاشورا و نقش زنان در آن با محوریت شخصیت حضرت زینب (س) نگاهی ویژه خواهد داشت.
پخش مجموعه ای از سخنرانی های مذهبی خطبایی چون شیخ حسین انصاریان، حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... هر روز ساعت ۱۳:۱۰ به همراه ویژه برنامه «ذکر عاشوراییان» با نوای حاج محمود کریمی کاری از گروه فرهنگی اجتماعی و به تهیه کنندگی سعید پورفرج هر روز ساعت 13:45، 20:15و 22:20 و مرثیه سرایی حاج میثم مطیعی، حاج حسن خلج و ... ساعت ۲۳:۲۰ و همچنین به صورت میان برنامه به عاشقان اباعبدا... الحسین (ع) تقدیم می شود.
برنامه گفتگو محور "حب الحسین" کاریست از گروه خانواده با مشارکت ستاد اربعین و به تهیه کنندگی پویان هدایتی و فاطمه کریمی که با محوریت بازگو کردن تجربه های معنوی و ارادت چهره های فرهنگی، هنری و... به سیدالشهدا (ع) از شنبه تا سه شنبه ساعت 23:30 پخش می شود و گلچین برنامه های پیشین از چهارشنبه تا جمعه ساعت 21:00 روانه آنتن می شود.
همچنین برنامه «کوی محبت» اربعین امسال به صورت ویژه ای با عاشقان و زائران اباعبدا... همراه شده است و در ساعات مختلف گزارش هایی از حال و هوای زائران حرم سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) را در مراسم پیاده روی اربعین به تصویر می کشد. افزون بر این گفت و گو با کارشناسان مذهبی چون حجج اسلام انصاریان، ماندگاری و فرحزاد پیرامون سیره و زندگی حضرت سیدالشهدا(ع)، شهادت و آموزه های زندگی ایشان و فلسفه پیاده روی اربعین در این برنامه در نظر گرفته شده است و در بخش های مختلفی از حضور شاعران و ذاکران اهل بیت (ع) بهره می برد.
ویژه برنامه «کوی محبت» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی که در این ایام در ساعات 9:15، 13:00، 19:00 و 23:00 از شبکه دو سیما پخش می شود. 
مستند «موکب» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی ابراهیم پور با پخش گزارش های روزانه از مسیر حرکت پیاده روی اربعین حسینی و انعکاس حال و هوای زائران با عزاداران حسینی همراه خواهد بود. این برنامه در این ایام ساعت ۱۴:۴۵ و ۲۴:۰۰ پخش خواهد شد.
«نمادو» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی هادی خدادی با پخش گزارش هایی از اعزام کاروان های اربعین در سراسر کشور و از اماکن مقدسی چون حرم امام رضا (ع) و سایر بقاع متبرکه ی سراسر کشور ساعت 19:45 و 17:10 همراه مخاطبان خواهد بود.
مجله تصویری «مغناطیس» نیز تدارک دیگری است که با بهره مندی از تجربیات سالیان گذشته و با رویکرد آموزشی، معرفتی به بیان نکات ضروری در خصوص آداب زیارت، نقش پیاده روی اربعین در تحولات منطقه، آداب کاروان داری، تدابیر پزشکی، و... خواهد پرداخت. این برنامه کاریست از گروه دانش و اقتصاد که در ایام منتهی به اربعین در ساعات 7:00، 8:30، 13:50 و 17:00 پخش خواهد شد.
پخش مستندهایی با موضوع اربعین همچون حاشیه ای کوتاه از یک متن بلند، خاطرات یک مسافر پیاده، نگاه آخر، ابوسجاد، ۱۴ نفر، چشمه عشق، خاک پای خورشید، عزادار حقیقی، مامان نزهیه و .... نیز از دیگر تدارکات این شبکه به مناسبت اربعین حسینی است.
ارسال نظر
captcha
نظرسنجی