1396/10/30 |
10:01 |
شناسه خبر: 42368

یادمانی برای سردار شهید «حسن باقری» در شبکه دو

شبکه دو سیما شنبه و یکشنبه (30 دی و اول بهمن ماه) ویژه برنامه ای را تدارک دیده که به زندگی سردار شهید حسن باقری؛ یکی از سرداران و چهره های تأثیرگذار در جبهه های جنگ حق علیه باطل می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ این دو ویژه برنامه به زندگی و فعالیت های شهید در دوران دفاع مقدس می پردازد. گفت و گو با دوستان، نزدیکان و فرماندهان دوران دفاع مقدس، پخش تصاویر و صداهای آرشیوی، گزارشی از برگزاری مراسم یادمان این شهید بزرگوار در فکّه؛ محل شهادت ایشان و ... از بخش های این برنامه است.
شهید سردار حسن باقری (۲۵ اسفند ۱۳۳۴، تهران - ۹ بهمن ۱۳۶۱، فکه) ملقب به سقّای بسیجیان یکی از جوان‌ترین فرماندهان ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس بود. وی به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه نقش مهمی در موفقیت نیروهای ایران در عملیات‌های فتح‌المبین و رمضان و هم‌چنین بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر داشت. وی در هنگام شهادت، سِمت قائم‌مقامی فرماندهِ نیروی زمینی سپاه را برعهده داشت.
شهید باقری ، فردی با تقوا ، هوشمند ، مبتکر و در عین حال متواضع و فروتن بود . در شرایط سخت ، صبر و بردباری را از دست نمی داد و شجاعت و شهامت وی زبانزد بود .
این ویژه برنامه با تلاش مجتمع فرهنگی شهید همت و به تهیه کنندگی محسن فرجی شنبه و یکشنبه ساعت 19:45 روانه آنتن شبکه دو سیما خواهد شد.

ارسال نظر
captcha
نظرسنجی