1396/12/15 |
15:29 |
شناسه خبر: 42431

سینمایی"خیابون ارگ"

پنجشنبه 1396/12/17 ساعت: 8:30

خلاصه فیلم:

آقای مجیدی معلم بازنشسته ای است که به دلیل علاقه زیاد به فیلم، مجموعه بزرگی از فیلم های معروف تاریخ سینمای جهان و ایران را در خانه خود دارد. در همسایگی خانه آقای مجیدی، خانواده ای زندگی میکنند که دختر خانواده به نام لادن امینی فیروز آبادی، شاگرد آقای مجیدی در دوران راهنمایی بوده است.
پدر لادن دچاره بیماری فراموشی شده و او نیز به فیلم علاقه زیادی دارد که دخترش برای سرگرم کردن او از معلم سابقش فیلم به امانت میگیرد. لادن در یک دفتر ثبت کار میکند که دورادور به فردی به خاطر بعضی نکات مثبتش علاقه مند شده اما نمیتواند علاقه خود را بروز دهد.
آقای مجیدی تنها زندگی میکند و گاهی پسر و عروسش به همراه دخترشان به او سر میزنند.لادن بیشتر به آقای مجیدی سر میزند و در مورد فیلم و علایق او با هم، هم صحبت میشوند. آنها از زندگی خصوصی هم مطلع میشوند و همین باعث میشود که لادن علاقه اش به همکارش را به آقای مجیدی بگوید. اما آقای مجیدی او را از اشتباه خود آگاه میکند و نکاتی را درباره این گونه افکار به او میگوید. لادن بعد از اینکه متوجه میشود فرد مورد علاقه اش در حال ازدواج است بسیار دگرگون میشود اما بالاخره متوجه میشود که اشتباه کرده است.
در این بین لادن متوجه میشود که پسر و عروس آقای مجیدی با هم مشکل دارند و همچنین آقای مجیدی با تنها دخترش که به خارج رفته قهر است. آقای مجیدی به پسر و عروسش کمک میکند تا اختلافاتشان حل شود و دخترش نیز با فرستادن بسته ای از فیلم های معروف که مورد علاقه پدرش بوده، سعی میکند از پدر عذرخواهی کند.
در آخر مشکلات خانواده پسر آقای مجیدی حل میشود و دخترش نیز به دعوت پدر به ایران می آید. لادن هم بعد از مرگ آقای مجیدی موسسه ای تشکیل میدهد و فیلم های آقای مجیدی را برای دیگران عرضه میکند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: علی خزایی فر

تهیه کننده: سیما فیلم

بازیگران اصلی: مهدی صباغی، شقایق رهبری، حسین طاهری، سروش طاهری

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90:00

ارسال نظر
captcha