1397/8/6 |
22:23 |
شناسه خبر: 42965

ویژه برنامه های اربعین حسینی در شبکه دو

شبکه دو سیما به مناسبت اربعین حسینی ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده که به ارادتمندان سیدالشهدا (ع) تقدیم می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ برنامه «کوی محبت» به تهیه کنندگی سید مصطفی موسوی با محوریت پیاده روی اربعین و گفتگو با کارشناسان در این ایام روانه آنتن می شود. پخش زنده گزارش هایی از مسیر راهپیمایی اربعین از شنبه تا دوشنبه ساعت 8:30، 14:40 و 20:00 همچنین  گفتگو با کارشناسان و مرثیه سرایی ذاکران اهل بیت (ع) از شنبه تا سه شنبه ساعت 23:30 روانه آنتن خواهد شد.

ویژه برنامه اربعینی «سلام» با محوریت قیام عاشورا و پیاده روی اربعین به  صورت زنده از نجف اشرف و کربلای معلی تا اربعین حسینی ساعت 21:00 روانه آنتن خواهد شد.

ویژه برنامه «سلام» همگام با پیاده روندگان اربعین سیدالشهدا (ع) در مسیر پیاده روی با مخاطبین خود همراه خواهد بود و حاوی روایت هایی از عشق و ارادت و دلدادگی به اباعبدالحسین (ع) است. این برنامه ترکیبی همچنین در گفتگو با کارشناسان مذهبی و با پخش وله های اربعینی، معرفی کتاب و ... حال و هوایی ویژه را به بینندگان خود منتقل می کند. «سلام» از اولین مبداء پیاده روی که همان نجف اشرف است تا حرم سیدالشهداء در کربلای معلی با ارادتمندان امام حسین (ع) همراه می شود.

ویژه برنامه «سلام» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی وحید رستگار ، کارگردانی محمد علیی و اجرای سید مرتضی جوادی که از چهارشنبه ساعت 21:00 روانه آنتن خواهد شد.

سخنرانی استاد شیخ حسین انصاریان و استفاده از فرازهایی از بیانات مرحوم حق شناس ساعت 6:00 و 14:00 و پخش مرثیه خوانی ذکر عاشورائیان با نوای حاج محمود کریمی، حاج میثم مطیعی، حاج حسن خلج  در فواصل برنامه ها از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این مناسبت ویژه است. همچنین ساعت 6:00 روز سه شنبه زیارت اربعین از این شبکه پخش خواهد شد.

برنامه «از آسمان» به تهیه کننده امیر خورشیدی فرد نیز سه شنبه 8 آبان ساعت 16:00  گزارشی از پیاده روی کاروان آزادگانِ هشت سال دفاع مقدس آماده پخش کرده. قاب دوربین «از آسمان» در این همراهی به ثبت خاطرات این عزیزان از دوران اسارت شان پرداخته است.

 

ویژه برنامه «دو رکعت عشق» به مناسبت اربعین حسینی سه شنبه 8 آبان به صورت زنده از ساعت 9:30 تا اذان ظهر روانه آنتن خواهد شد. «دو رکعت عشق» برنامه ایست ترکیبی که در بخش کارشناسی تاریخی خود به  بررسی حرکت کاروان اسرا از کربلا تا شام می پردازد. همچنین ارتباط مستقیم با کربلای معلی و مراسم پیاده روی اربعین ، تواشیح، سرود، مداحی و زیارت اربعین سیدالشهدا (ع) از دیگر بخش های این برنامه است.

برنامه گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی در گفت و گو با هنرمندان، ورزشکاران و بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون به واقعه عاشورا و عرض ارادت ایشان به سید و سالار شهیدان؛ امام حسین (ع) نگاهی متفاوت دارد. این برنامه از سه شنبه تا جمعه ساعت 21:00 روانه آنتن می شود.

«اقیانوس آرام» برنامه ای ترکیبی و ویژه گروه سنی کودک و نوجوان است که به ارائه تصویری از نوجوانان عاشورایی از سراسر دنیا و بیان تجربیات ایشان از حماسه پیاده روی اربعین حسینی می پردازد.  این برنامه شنبه و یکشنبه ساعت 18:45 روانه آنتن می شود.

برنامه «موکب» نیز به پخش گزارش هایی روزانه از مسیر حرکت پیاده روی اربعین و انعکاس حال و هوای زائرین در موکب های مختلف اختصاص دارد که شنبه تا دوشنبه و روز چهارشنبه ساعت 11:30 و سه شنبه ساعت 15:00 و 19:30 در جدول پخش برنامه های این شبکه قرار دارد.

مستندهای اربعین در کنار برنامه «نمادو» با پخش گزارش هایی از حال و هوای کشور در این ایام و حرکت کاروان های پیاده روی به سمت اماکن مقدسه و همچنین برنامه های منعطف با حال و هوای این مناسبت مذهبی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این ایام است که تقدیم بینندگان شبکه دو سیما خواهد شد.

ارسال نظر
captcha