کلاه قرمزی
مجموعه کلاه‌قرمزی از نام یک شخصیت عروسکی گرفته شده که توسط ایرج طهماسب و حمید جِبِلّی خلق شده ‌است. فیلم‌های سینمایی ساخته‌شده براساس این شخصیت از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران...

موضوع:

مجموعه کلاه‌قرمزی از نام یک شخصیت عروسکی گرفته شده که توسط ایرج طهماسب و حمید جِبِلّی خلق شده ‌است. فیلم‌های سینمایی ساخته‌شده براساس این شخصیت از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است.  کلاه‌قرمزی با حضوری بیش از دو دهه در عرصه سینما و تلویزیون، از یک عروسک به پدیده‌ای فرهنگی تبدیل شد که توانست مخاطبان بسیاری در بین نسل‌های گوناگون به‌ویژه متولدین دهه ۱۳۶۰ بیابد. کلاه‌قرمزی از سال ۱۳۸۸ به همراه چند عروسک دیگر در قالب برنامه ای نوروزی دوباره به شبکه دو راه یافت و تا سال 94 این روند ادامه داشت. این مجموعه یکی از محبوب ترین برنامه های نوروزی طی این سال ها بوده است.

ویژه‌برنامه‌ کلاه‌قرمزی در عیدهایی نظیر فطر و قربان یا دیگر مناسبت‌ها مثل روز مادر و نیمه شعبان از شبکه دو پخش شده است. از شخصیت‌های دیگر این مجموعه می‌توان به: آقای همساده، فامیل دور، دوره، خانم بزرگ، دختر همسایه، بی‌بی، گابی، ببعی، جیگر، ببخشید، پسرعمه‌زا اشاره کرد. حمید جبلی، محمد بحرانی، بهادر مالکی، محمدرضا هدایتی، کاظم سیاحی، نگار استخر، علی سرابی از جمله گویندگان این مجموعه تلویزیونی هستند که در کنار مرضیه محبوب، محمد لقمانیان، عیسی یوسفی پور، امیرسلطان احمدی و ... شخصیت های عروسکی این برنامه را جان بخشیده اند. 

 

عوامل:

تهیه کننده: حمید مدرسی

کارگردان: ایرج طهماسب

 

گروه برنامه ساز:

کودک و نوجوان

 

ارسال نظر
captcha