جزءخوانی قرآن و «ترنم باران»
بهترین اعمال در شب ها و روزهاى ماه مبارک رمضان، تلاوت قرآن است. اگر چه تلاوت قرآن همیشه ایام باعث اطمینان قلب است و توصیه اولیاء و بزرگان دین...

موضوع:
بهترین اعمال در شب ها و روزهاى ماه مبارک رمضان، تلاوت قرآن است. اگر چه تلاوت قرآن همیشه ایام باعث اطمینان قلب است و توصیه اولیاء و بزرگان دین بوده و هست؛ اما نزول قرآن کریم در ماه مبارک رمضان باعث شده قرائت و توجه به معانی ارزنده این کتاب آسمانی در این ماه از اجر و ثواب ویژه‏اى برخوردار باشد.
 شبکه دو سیما نیز به مانند سال های گذشته در جدول پخش برنامه های خود ترتیل خوانی قرآن را در جایگاهی ویژه قرار داده است. بر این اساس جزءخوانی قرآن از شهرستان یزد به صورت روزانه ساعت 6:00 و ترتیل خوانی نوجوانان از شهر مقدس قم هر روز ساعت 11:00 از شبکه دو سیما پخش می شود.
پخش گزارش ها و انعکاس بیست ‌و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به صورت زنده از مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در ساعت 20:00 نیز از جمله برنامه های این شبکه در ایام پر خیر و برکت رمضان الکریم خواهد بود.
همچنین پخش برنامه «ترنم باران» در قالب طرح قرآنی 1451 و با محوریت سوره ملک به تهیه کنندگی محمد تربتی هر روز ساعت 12:50 برای مومنان روزه دار در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر
captcha