مشاهده خبر

«غیرمحرمانه» بررسی می کند؛ ضرورت توجه ویژه به نخبه پروری و ایده های برتر

مستند مناظره «غیر محرمانه» در برنامه 25 و 26 شهریور ماه ایجاد بسترهای لازم برای پرورش مخترعین و برنامه ریزی برای رصد هر چه بهتر دستاوردهای نخبگان را مورد بررسی قرار داده و در دو بخش اتاق فکر و...مستند مناظره «غیر محرمانه» در برنامه 25 و 26 شهریور ماه ایجاد بسترهای لازم برای پرورش مخترعین و برنامه ریزی برای رصد هر چه بهتر دستاوردهای نخبگان را مورد بررسی قرار داده و در دو بخش اتاق فکر و مناظره اصلی از دیدگاه های مختلف به این پدیده می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، نخبه پروری و تولید علم به عنوان یکی از عوامل مهم توسعه کشور مطرح می شود، از این رو برنامه غیرمحرمانه در برنامه این هفته خود مشکلات و معضلات پیش روی مخترعین و برنامه ریزی مدیران برای ایجاد بسترهای حمایتی از نخبگان را مورد توجه قرار داده است.
در برنامه اتاق فکر «غیرمحرمانه» که پنجشنبه 25 شهریور ساعت 21 از شبکه دو سیما پخش می‌شود سهیلا جلودار زاده؛ نماینده مجلس شورای اسلامی، سید روح ا... سیدی؛ رئیس شورای مرکزی مجمع نخبگان ایران و علی شهبازی؛ معاون پژوهش و فن آوری بسیج کشور حضور خواهند داشت. در این برنامه ابتدا به جایگاه سیستم آموزشی کشور در نخبه پروری پرداخته می شود و در ادامه فقدان نیاز سنجی مناسب و بستر مطلوب برای رشد مخترعین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
در برنامه مناظره اصلی که جمعه 26 شهریور ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و میهمانان اصلی به روی آنتن می رود بحثی داغ با حضور محمدمهدی زاهدی؛ رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فن آوری مجلس شورای اسلامی و محمود شیخ زین الدینی؛ معاون نوآوری و تجاری سازی فن آوری معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، صورت گرفته است.
در «غیر محرمانه» این هفته در خصوص اقدامات مجلس و دولت در حمایت از نخبگان و مخترعین کشور بحث و تبادل نظر می شود. همچنین به فعالیت شرکت های دانش بنیان و صندوق های حمایتی نخبگان و مخترعین به عنوان یکی دیگر از اقدامات دولت در حمایت از نخبگان پرداخته خواهد شد.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه؟ آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، اوقات فراغت، اجاره بهای مسکن، فرهنگ مدارا، دگردیسی های زبان فارسی در فضای مجازی، نگاهی ویژه به حاشیه نشینی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به روایت مهدى بابایى و تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی بااجرای محمود احمدی افزادی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:30 و یکشنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

آخرین اخبار

فیلم های سینمایی شبکه دو بهروز رضوی مهمان این هفته «رخ به رخ» می‌شود گفتگویی متفاوت با حسین سلیمانی در «رخ به رخ» علیرضا جاویدنیا و زهرا سعیدی در برنامه شبانگاهی شبکه دو رخ به رخ شدن با کاپیتان پیشین تیم ملی برنامه «هشتگ رخداد» از امشب گاهی به پشت سر نگاه کن معرفی برنامه‌های جدید شبکه دو تدارک شبکه دو سیما به مناسبت روز 13 آبان «سیاوش طهمورث» بین دیوارهای شیشه‌ای «رخ به رخ» آغازی دیگر برای «هزار راه نرفته» رخ به رخ با مسعود فراستی جشن میلاد حضرت رسول (ص) در برنامه «دست در دست» آغاز پخش برنامه «رخ به رخ» با صدای کاوه آفاق از امشب طلایی ترین کشتی گیرِ امسال ایران در «دست در دست» آخرین وضعیت تالاب انزلی و آزادسازی سواحل کاداستر حمیدرضا پگاه در قامت مجری یک برنامه تلویزیونی ادامه پخش «کلبه عموپورنگ» از شبکه دو الهه رضایی مهمان «دست در دست» می‌شود قهرمان کشتی جهان مهمان «دست در دست» می‌شود برنامه «با ما بیا» ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می‌شود "عشق بی پایان" برنامه زنده شبکه دو از کربلای معلی ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس تولید جدید شبکه دو سیما با اجرای امیرعلی دانایی قدردانی انجمن اهدای عضو ایرانیان از عوامل سریال «زندگی زیباست» گیتی معینی مهمان نشان ارادت می‌شود مجید جلالی مهمان «دست در دست»می شود رئیس شورای شهر تهران به نشان ارادت می‌آید همه چیز درباره صید ترال و ذخایر دریایی در «طبیعت ۳۶۰ درجه» فرهاد جم مهمان «دست در دست»می شود «در کنار پروانه‌ها» به آنتن شبکه دو رسید یک بازیگر و یک مدال آورِ المپیک مهمان «دست در دست»می شوند نشان ارادت میزبان دو مهمان خواهد بود سیدجواد هاشمی مهمان نشان ارادت می شود شهرام عبدلی مهمان نشان ارادت شد نگاهی به تاثیر فضای مجازی بر ارتباطات خانوادگی در «کام شیرین» «در کنار پروانه‌ها» به زودی از شبکه دو سیما مصطفی راغب برای «نشان ارادت» می‌خواند همه چیز درباره عزاداری در اردبیل در مستند «صادق الوعد» «کلبه عمو پورنگ» در تلوبیون ۲۱ میلیونی شد روایت رویدادهای محرمی در صد سال گذشته با یک قرن با امام حسین علیه السلام نقبی به حقیقت انسان‌ها در روایات محرمی «ماه در می‌زند» ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت ایام محرم در «غیرمحرمانه» مطرح شد رضا توکلی مهمان جشن عید همدلی می شود انحلال گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صحت ندارد نادر سلیمانی، عسلِ «کلبه عمو پورنگ» شد روز جهانی بدون پلاستیک و جشنواره جنگلبان در «طبیعت ۳۶۰ درجه» تاک شوی جدید «رخ به رخ» به زودی در شبکه دو اکبر رحمتی به «دست در دست» می رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها