مشاهده خبر

بازدید مدیر شبکه دو سیما از روند تولید مسابقه «محاکات»

محمدرضا جعفری جلوه همراه جمعی از مدیران شبکه دو از روند تولید مسابقه «محاکات» در لوکیشن این برنامه بازدید کرد.

در این بازدید مدیر شبکه دو سیما با اشاره به اینکه «محاکات» در پیشینه فرهنگی و ادبی ما مسابقه حکایت‌گری بوده است؛ اظهار داشت: «محاکات» زنده کردن سنت به حاشیه رفته قصه‌گویی است و مفهوم حکایت‌گری را اگر بتوان به درستی به نسل جدید منتقل کرد اتفاق مبارکی است. 

جعفری جلوه با بیان اینکه حکایت گفتن با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد؛ توضیح داد: این که قصه‌ای را در شاخه‌های مختلفی امتداد دهیم، نتایج مختلفی به همراه دارد و طبیعتا تنها عرصه‌های فرمی و جنبه‌های ذوقی و شکلی آن مورد توجه نیست بلکه اشکال معنایی آن هم اهمیت دارد. حکایت‌گری به منظور عبرت گرفتن، نقل حکمت، انتقال تجربه، یادگیری، آرامش‌بخشی و… همه از اهداف قصه‌گویی و حکایت‌گری است. 

وی ادامه داد: اگر این مسابقه بتواند به معرفی منابع ادبی ما بپردازد و اهمیت حکایت‌گری را روشن‌تر کند گام بسیار بلندی برداشته است. اگر قصه وارد محافل شود می‌تواند بارها به اشکال مختلف نقل شود چون قدرت تاثیرگذاری دارد. 

جعفری جلوه همچنین بیان داشت: تعامل با مردم در فضای مجازی و استفاده از نظرات بینندگان در انتخاب قصه‌های برتر در کنار نظرات کارشناسان حاضر در برنامه یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این مسابقه است که مشارکت و همراهی مردم را در پی دارد. 

وی در ادامه افزود: در قرآن قصه‌های زیادی نقل شده و به دلیل جامعیت و فراز و فرودهای قصه حضرت یوسف (ع) از آن به عنوان احسن القصص یاد می‌شود. چرایی این مساله که به چه دلیل در کتاب خدا قصه گفته می‌شود و خداوند برای صحبت کردن با انسان از قصه گویی استفاده کرده، نشان از اهمیت اهدافی دارد که در حکایت‌گری نهان است. قصه حضرت موسی (ع) نیز به دفعات در سوره‌های مختلف نقل شده و هر بار از یک زاویه و با یک موضوعیت خاص بیان شده است. 

جعفری جلوه در پایان خاطرنشان کرد: این مهم است که کدام قصه را باید قاب کرد و از زوایای مختلف دید. تدارک مسابقه‌ای با هدف ترویج حکایت‌گری و نگاهی ژرف‌اندیشانه به مساله قصه‌گویی در کنار وجه ایجاد هیجان و سرگرمی در قالب یک مسابقه تلویزیونی از اهدافی است که از تولید این مسابقه انتظار می‌رود. 

«محاکات» مسابقه جدید شبکه دو سیماست که به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی به زودی از این شبکه پخش خواهد شد.

آخرین اخبار

«رشید کاکاوند» مهمان «دست در دست» می‌شود «امیر غفارمنش» مهمان دست در دست می‌شود آخرین خبرها از «بچه مهندس ۴» رونمایی از آنونس سریال«همبازی » آنونس سریال «همبازی» به کارگردانی سروش محمدزاده و تهیه کنندگی نوید محمودی رونمایی شد. آغاز پخش «شبکه کوچک» در نوروز/ مقیاس کوچکی از یک شبکه تلویزیونی ناگفته هایی از زندگی یک خلبان در از آسمان «محاکات» به دنبال قصه‌های ناب است/ روایت قصه سلبریتی‌ها در ۱۳ شبِ نوروز «بیگانه ای با من است»نظر مخاطبان را جلب کرد "خاله شادونه" نوروزی شد/ تصویربرداری در شهرک سینمایی غزالی موضوع برنامه غيرمحرمانه: تولید واکسن ایرانی كوويد 19 مسابقه تلویزیونی "کار و پله" نوجوانان را با کارآفرینی استارتاپی آشنا می‌کند لوگوی «همبازی» منتشر شد/ ادامه تصویربرداری سریال نوروزی شبکه دو سیما گفت وگوی بی واسطه با سازندگان سریال «بیگانه ای با من است» بررسی مسئولیت پذیری در خانواده در «کام شیرین» عمو پورنگ به عید نوروز ۱۴۰۰ می‌رسد/ کار نمایشی خاص با بازیگران حرفه‌ای بازیگر مختارنامه مهمان «دست در دست» می شود گرامیداشت روز پدر در ویژه‌برنامه «دست در دست» نادر سلیمانی مهمان ویژه‌برنامه «دست در دست» می شود جشن تلویزیون در شب و روز میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) تلویزیون مسابقه بازیگری و خوانندگی برگزار می‌کند عاشقانه‌ای برای نوروز فصل سوم «تازه‌شو» روانه آنتن شبکه دو می‌شود پرونده زراعت چوب و حفاظت از جنگل‌ها روی میز "طبیعت ۳۶۰ درجه" «خانه ما»؛ الگوی صحیح برای آموزش مهارت مالی در تلویزیون سریال "از سرنوشت۴" پاییز ۱۴۰۰ با بازیگران جدید روانه آنتن می‌شود ناهید امیریان مهمان «دست در دست» می‌شود علیرضا مسعودی مهمان «دست در دست» می‌شود آغاز به کار شبکه ای تلویزیونی در مقیاس کوچک نگارش فیلمنامه «بچه مهندس ۴» به پایان رسید بزرگ‌ترین عروسک ماریونت به شبکه دو آمد همایون ارشادی مقابل دوربین سریال نورزی شبکه دو رفت شاعر ترانه «ماه و ماهی» مهمان «دست در دست» می‌شود علیرضا بدیع به «دست در دست» می‌رود شهرام عبدلی در برنامه «دست در دست» عنوان کرد؛ آغاز تصویربرداری مینی‌سریال جدید نصرت میرعظیمی بهرام پائیز مهمان «دست در دست» می‌شود بیان جزییات واکسیناسیون عمومی در برنامه «دست در دست»؛ در صورت تایید، واکسن هندی پس از واکسن روسی می‌آید عنایت بخشی و غلامرضا صنعتگر مهمان «دست در دست» می‌شوند «خانواده جدید» سریال تازه شبکه دو سیما سخنگوی سازمان غذا و دارو مهمان «دست در دست» می‌شود شناخت ویژگی‌های ارتباط صحیح با خانواده همسر و چالش‌های آن در «کام شیرین» وزیر آموزش و پرورش مهمان «در انتهای الوند» می‌شود "طبیعت ۳۶۰ درجه" برنامه ای برای عاشقان طبیعت مالیات در ایران در «غیرمحرمانه» مهران رجبی مهمان "دست در دست" می شود مرتضی امیری اسفندقه مهمان "دست در دست" می شود بانوی قصه گوی چند نسل در «دست در دست»: اولین کسی بودم که از بچه‌ها در اجرای رادیویی استفاده کردم پوراندخت مهیمن امشب مهمان «دست در دست» می‌شود جشن میلاد بانوی دو عالم در تلویزیون میرزایی: تلویزیون «ایرانیش» را تکثیر کند «دست در دست» با جمعی از اطبا روانه آنتن می‌شود میهمانان حضوری یکشنبه ۱۲ بهمن برنامه در انتهای الوند صبحگاهی "طبیعت ۳۶۰ درجه" برنامه ای برای عاشقان طبیعت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها