مشاهده خبر

«بچه مهندس 4» جواد جوادی را تا پای رسیدن و نرسیدن می کشاند

سعی کرده ایم مضامین اخلاقی و معنوی را به کار بگیریم

حسن وارسته نویسنده  در خصوص سریال «بچه مهندس 4» با خبرنگار فرهنگی برنا گفت و گو کرد. او در مورد داستان و ساختار این سریال چنین گفت: بچه مهندس در تداوم فصول قبل می باشد با همان مولفه ای که تماشاگر با او ارتباط برقرار کرده و شاخص هایی که آن را دوست دارند.

ما تلاش کردیم داستان بیشتر حول محور جواد جوادی بچرخد به همین دلیل پیش روی این کاراکتر ماجراهایی حادث می شود  و جواد جوادی در کنار رسیدن به عشق خود با یک سری ماجرا ها در خصوص دانشگاه و مسائل نخبگی دست و پنجه نرم می کند تا بتواند خود را به مرضیه «مهشید جوادی»، آقای توفیقی «فرهاد قائمیان»، جامعه علمی و کشور خود ثابت کند.

او در این خصوص که چقدر کار خود را برای این زمان خاص (ماه مبارک رمضان) مناسب می بیند بیان کرد: ماه مبارک رمضان فقط روزه داری، افطار و نماز نیست مکارم اخلاقی که باید در عملکرد یک مومن باشد مهم است یعنی غیبت نکند، دروغ نگوید یا به قول معروف یتیم نوازی و همسایه داری کند. ما تلاش کردیم این مضامین اخلاقی که جزو ویژگی های یک مومن خوب است را در بچه مهندس داشته باشیم. بلاخره داستان ما یک جواد دارد که در بهزیستی رشد کرده و از کودکی یتیم بوده است و با سختی و تلاش به درجه خوبی رسیده است که این یکی از مولفه های جواد جوادی است. درواقع در ماه رمضان بحث یتیم نوازی را بیشتر داریم کمااینکه در شب های احیا روایت هایی از حضرت علی «ع» می شود که بیشتر به عمق ماجرا پی می بریم.

حسن وارسته در این باره که با توجه به افزایش علاقه مخاطبان به شبکه خانگی چقدر معتقد هستید سریال «بچه مهندس 4» بتواند سریال موفق و ماندگاری در ماه رمضان شود خاطرنشان کرد: به هرحال رقابت بین مدیوم ها وجود دارد که در این میان تلویزیون با شبکه خانگی، شبکه خانگی با شبکه های ماهواره ای در حال رقابت هستند به هر صورت شبکه خانگی هم یک شبکه داخلی است چرا که در داخل کشور ساخته می شود و همکاران خودمان تولیدات را انجام می دهند ولی فقط فضای بازتری دارند.

او در ادامه افزود: اما من به یک موضوع خیلی معتقد هستم اینکه شبکه خانگی با هر گستردگی به گستردگی و پهنای شبکه سراسری نیست. چرا که این شبکه در دورترین جای کشور هم مورد استفاده واقع می شود مردم روستاهای دور افتاده هم از این رسانه استفاده می کنند. ما هزاران مجری را می بینیم که در بیرون از رسانه ملی اجرا دارند و تلاش شان این است که حداقل به شکل روتین در شبکه های سراسری حضور داشته باشند. این یک پوئن مثبت است ولی خطر هم محسوب می شود. چرا که رسالت ما را نسبت به کار بیشتر می کند. بلاخره ما باید در این رقابت همت و ماجراجویی خود را در قصه بیشتر کنیم و این ماجرا را کمی سخت تر کرده است ولی من معتقد هستم تماشاگر پای تلویزیون می نشیند و زمانی که در جریان یک قصه خوب باشد نسبت به شبکه خانگی بیشتر هم استقبال می کند.

وارسته بیان کرد: می دانیم که در همه جای کشور آنتن اینترنت موجود نیست و در قسمت هایی کند است و بعضی مکان ها فاقد اینترنت است ولی این هم موضوعی نیست که خیال کنیم ما از قبل برنده هستیم . خیر ما باید تلاش کنیم قصه جذابی ارائه دهیم و مراقب باشیم از این گوی رقابت عقب نیوفتیم.

 

https://www.borna.news/

آخرین اخبار

فیلم های سینمایی شبکه دو انحلال گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صحت ندارد نادر سلیمانی، عسلِ «کلبه عمو پورنگ» شد روز جهانی بدون پلاستیک و جشنواره جنگلبان در «طبیعت ۳۶۰ درجه» تاک شوی جدید «رخ به رخ» به زودی در شبکه دو اکبر رحمتی به «دست در دست» می رود قهرمان المپیک مهمان «دست در دست»می شود برنامه «غیرمحرمانه» با محوریت فضای مجازی و سواد رسانه ای روانه آنتن می شود احترام متقابلِ همسران موضوع «کام شیرین» شد دانستنی های حقوق شهروندی در برنامه جدید شبکه دو دیده شدن زنانی که زندگی را با امید گره می‌زنند در «زنان سرزمین آفتاب» شناخت ویروس های ذهنی در برنامه «کام شیرین» تابستانه‌های شبکه‌های سیما برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» ویژه برنامه «دست در دست» سید حمیدرضا برقعی مهمان «دست در دست» گیتی خامنه مهمان «دست در دست» من رای میدهم برنامه نمایشی ذره بین وحید شمسایی در «دست در دست» محمد گلریز مهمان «دست در دست» غیرمحرمانه تالاب بختگان در «طبیعت ۳۶۰ درجه» «خیابان پاستور» با حضور رحمت الله حافظی «کام شیرین»; تفاوت ها و تعارض ها سریال «در کنار پروانه‌ها» رضا بنفشه خواه به «دست در دست» می‌رود رحیم زارع نماینده مجلس شورای اسلامی به خیابان پاستور میرود بهمن دان مهمان «دست در دست» می‌شود فیلم سینمایی «پهلوان هرگز نمی میرد» روی آنتن شبکه دو آغاز پخش ورزش از نگاه دو نماینده مردم‌ تبریز به «خیابان پاستور» می رود نماینده مردم‌ لارستان به «خیابان پاستور» می رود «کام شیرین» با موضوع شناخت مهارت های حل مساله در خانواده «نامیرا» به روایت کامران تفتی بررسی نقش رسانه ها در انتخابات فلورا سام مهمانِ ویژه «دست در دست» رستاخیز پول از شبکه دو سیما ویژه‌برنامه انتخاباتی «1400» ضیافت برنامه «دست در دست» «مسافر ماه» ویژه برنامه عید فطر شبکه دو بهنام شریفی مهمان «دست در دست» می‌شود «صبح آخرین روز» جایگزین « بچه مهندس» می شود اعلام ویژه برنامه های روز قدس سیما «دست در دست» و دعوت از بازیگر بچه مهندس در محاکات امشب نقل می شود «دست در دست» با موضوع معلم به روی آنتن میرود به مناسبت روز ملی خلیج فارس «دست در دست» با موضوع خلیج فارس «بچه مهندس ۴» پربیننده‌ترین سریال دو شب گذشته تلوبیون فیلمبرداری سریال محرمی تلویزیون در شمال

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها