مشاهده خبر

تجربه الهام حمیدی از غسال شدن؛ تا چند ماه بعد از آن کار آدم عادی نبودم

تماس شهاب حسینی با الهام حمیدی برای قبول کردن نقش غسال

رضا عطاران فکر نمی کرد بتوانم نقش متفاوت بازی کنم
الهام حمیدی در «رخ به رخ»:
دوست دارم دوباره شروع کنم

برنامه «رخ به رخ» سه‌شنبه 30 فروردین میزبان الهام حمیدی بود. او در این برنامه درباره تجربه بازی در نقش یک غسال، علاقه‌اش برای بازی در نقش‌هایی متفاوت، تجربه مادر شدن و ... صحبت کرد.
الهام حمیدی درباره تجربه بازی کردن در نقش یک غسال در فیلم «محیا» گفت: غسال بودن خیلی شغل شریف و البته پیچیده‌ای است اصلا نمی‌دانم چطور بگویم خیلی فضای عجیبی دارد خیلی آدم باید روحش بزرگ باشد. این فیلم دو سه بار به من پیشنهاد شد و من رد کردم چون از آن فضا می‌ترسیدم. هیچ وقت هم نزدیک غسالخانه نرفته بودم حتی عزیزانم هم فوت شده بودند نزدیک نمی‌رفتم. از طرفی چون داخل خود غسال‌خانه هم فیلمبرداری داشتیم من برای اینکه آن نقش را بازی کنم باید می‌رفتم و با آدم‌ها و محیط آشنا می‌شدم. آقای شهاب حسینی هم تماس گرفتند که حتما این نقش را قبول کن خیلی نقش خوب و متفاوتی است. 
او ادامه داد: به هر حال قرارداد بستیم و پنجشنبه، جمعه‌ها می رفتم کمی با فضای آنجا آشنا بشوم. آن زمان هیچی برایم مهم نبود. جنازه‌هایی که آدم می‌بیند جوان، پیر همه جوره هست و تو احساس می‌کنی برای چه آنقدر داری می‌جنگی امکان دارد خودت فردا جای آن کسی که آنجا خوابیده باشی. به همین دلیل آدم را نسبت به خیلی از مسائلی که همیشه رویش تمرکز دارد و غصه می‌خورد و می‌جنگد، خونسرد می‌کند و خیلی از چیزها دیگر برایت مشکل نیست. روی من خیلی تاثیر مثبت گذاشت ولی خب تاثیرات منفی هم زیاد داشت. هنوز که هنوز است خیلی از صحنه‌ها مثل فیلم جلو چشمم هست خیلی در روحیه ام تاثیر گذاشت. من بعد از آن کار تا چند ماه آدم عادی نبودم خیلی حالم بد بود.


در «سه درجه تب» رضا عطاران مخالف بازی من در آن نقش بود

در ادامه امیرعلی دانایی با بیان اینکه شما بازیگری هستید که در سریال های مهم چندین سال اخیر تلویزیون از "مسافری از هند" تا "زیر تیغ"، "یوسف پیامبر"، "شوق پرواز" و ... بازی کردید و سیمرغ جشنواره فجر، جشن حافظ و تندیس خانه سینما را نیز در دست گرفتید اگر به گذشته برگردید چه چیزی را تغییر می‌دهید؟ الهام حمیدی را مورد پرسش قرار داد. حمیدی پاسخ داد: شاید یک‌سری کارها بوده که دوست نداشتم و فکر نمی‌کردم که بد بشود ولی رفتم و فیلم نتیجه و پایان خوبی برای من نداشت شاید آنها را انتخاب نمی کردم.  ولی در کل رشته ما ریسک زیاد دارد. خب انها هم تجربه ای بوده است خیلی ناراحت نیستم ولی اگر جای جبران داشته باشد خب جبران می کنم 
حمیدی درباره بازی در نقش‌های با شخصیت معصومانه و شکستن این قالب گفت: من خودم خیلی دوست داشتم از آن قالب بیرون بیایم ولی هیچ کارگردانی این ریسک را نمی کرد. اگر یادتان باشد کار «سه درجه تب» که باهم انجام دادیم یک کار طنز بود و نقش من نقش یک دختر خیلی اکتیو بود. همه مخالف بودند آقای شریفی نیا،رضا عطاران می گفتند چرا این نقش را باید الهام حمیدی بازی کند؟ این نقش اصلا مال الهام حمیدی نیست و بعدا که اجرا کردم رضا عطاران به من گفت چقدر در این نقش خوب بودی. همیشه خودم باید می‌رفتم با چنگ و دندان نقش‌های متفاوت را انتخاب می‌کردم.
وی افزود: خدا را شکر می‌کنم توانستم نقش‌های خوبی که خیلی‌ها آرزویش را داشتند در این دوران بازی کنم . دهه 80 تا 90 طبق آمارگیری که در تلویزیون انجام شد من بهترین بازیگر ملودرام این دهه شناخته شدم.

عجول بودن بدترین خصوصیت اخلاقیم است

امیرعلی دانایی با این سوال که از رشته حسابداری تا بازیگری، این مسیر برای شما چطور پیش رفته است،الهام حمیدی را خطاب قرار داد و او پاسخ داد: رشته حسابداری یک رشته خشک، فنی و حساب، کتابِ ریاضی است، چیز هایی که من همیشه ازش متنفر بودم ولی خب رشته‌ای بود که خانواده خیلی علاقه داشتند که من ادامه دهم. تقریبا 99 درصد نوجوان‌ها یا جوان‌های ما به هنر علاقه‌مند هستند حالا می‌تواند به خاطر شهرت و یا قاب زیبایی باشد که همه از بیرون نگاهش می‌کنند.  برای من هم همیشه علاقه ی باطنی بوده پدرم هم بازیگر قهار تئاتر بودند و من هم ادامه دادم.  کلاس‌های بازیگری رفتم و سعی کردم بیشتر بازیگری را دنبال کنم تا رشته‌ای که اصلا علاقه نداشتم که خدا کمک کرد توانستم به چیزی که می خواهم برسم.

حمیدی با اشاره به سریال «زیر تیغ» گفت: سریالی که خودم خیلی دوست داشتم "زیر تیغ" بود آن هم شاید به خاطر بازیگرهای دوست‌داشتنی که همیشه دوست داشتم کنارشان بازی کنم و این افتخار نصیبم شد و برای من یک کلاس درس بود.
بازیگر «خیلی دور، خیلی نزدیک» با بیان اینکه عجول بودنم باعث شده تصمیماتی بگیرم که بعدش پشیمان شوم، گفت: مهمترین تصمیم اشتباهم همان بود که در سن پایین گرفتم و منجر به یک ازدواج ناموفق شد. خب آن تصمیم خیلی برای من تجربه تلخی بود ولی باعث شد که خیلی چیزها را یاد بگیرم و پخته‌تر شوم.

دوست دارم دوباره شروع کنم

این بازیگر از مادر شدن به عنوان لذتی که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست یاد کرد و گفت: به هر حال آدم هر شغلی که دارد دوست دارن در آن شغل بدرخشد و به اوج ولی مادر شدن اصلا یک تجربه فوق العاده عجیب و غریبی است که با هیچی در دنیا نمی‌توان مقایسه کرد.
وی ادامه داد: دوست دارم دوباره کار کنم. خیلی دلم تنگ شده چون بازیگری یک جورایی عشق است. رشته بازیگری آنقدر سخت و غیرقابل تحمل است که اگر واقعا عاشقش نباشی آدم نمی‌تواند و در این سه سال ترجیح دادم بیشتر به خانواده برسم. کارهایی پیشنهاد شد که متاسفانه نشد ولی دوست دارم دوباره شروع کنم.

آخرین اخبار

سجاد مهرگان: برای هر اپیزود «آقای قاضی» کاراکترسازی کرده‌ایم جوان‌ترین شهید مدافع حرم ایرانی در قاب "از آسمان" این هفته فصل چهارم «اقیانوس آرام» با چهره‌های جدید به شبکه دو می‌آید فیلمهای سینمایی شبکه دو (نهم و دهم تیرماه) برنامه «سندباد» از امشب روانه آنتن شبکه دو می‌شود تغییرات مدیریتی جدید شبکه دو ; انتصاب مدیر جدید برای گروه خانواده نقد بی‌بی‌سی با رویکرد طنز در شبکه دو/ عروسک دی بی به «دی‌بی‌سی فارسی» رفت شقایق فراهانی و علی صالحی با دغدغه‌های محیط زیستی در «نیم قرن حفاظت» پخش مستند «افغانستان من» از شبکه دو سیما روایت حماسه از قاب صبر و توکل در برنامه این هفته "از آسمان" نشاط و سرگرم‌آموزی در جدول پخش شبکه‌ها، غالب‌تر شد عذرخواهی رییس صدا و سیما از رهبر انقلاب رئیس امور فرهنگی قوه قضائیه از مجموعه «آقای قاضی» تمجید کرد به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران؛ مستند "برادرم اکبر " روانه آنتن شبکه دو می‌شود زیرنویس ویژه ناشنوایان برای مجموعه‌های نمایشی شبکه دو مستند "مسافر ایران" روی آنتن شبکه دو آغاز پخش فصل دوم «وضعیت زرد» از شبکه دو روایت‌های مادرانه از شهدا در برنامه "از آسمان" ویژه برنامه «مهاجر سرزمین آفتاب» روی آنتن شبکه دو توکیو تا فکه چهره‌های هنری در مسیر حفاظت از محیط زیست انتصابات جدید در شبکه دو سیما پر بودن کنداکتور شبکه سه دلیل جابجایی پخش فصل دوم سریال "وضعیت زرد" مبدع چایخانه حرم رضوی در برنامه "باران" در ویژه‌برنامه باران مطرح شد؛ ورود آستان قدس رضوی به مبحث تولید علم «وضعیت زرد» جایگزین «از سرنوشت ۴» می‌شود روایت جدید «مزار یادبود» در «از آسمان» پخش دعای ندبه از حرم مطهر رضوی در برنامه «به تو از دور سلام» به مناسبت دهه کرامت جشن میلاد امام مهربانی ها در برنامه «دست کی بالا» گفتگو با یکی از واقفین گل آرایی حرم مطهر رضوی در «باران» «باران» شبکه دو در دهه کرامت فیلم های سینمایی شبکه دو سریال «آقای قاضی» بزودی از شبکه دو مستندهای جدید گروه سیاسی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد کارشناسی اشعار عرفانی امام خمینی(ره) در برنامه «شعر ماه» ویژه برنامه «راحیل» به مناسبت دهه کرامت در قاب شبکه دو روایت دختران شهدای مدافع حرم در برنامه «از آسمان» فیلم های سینمایی شبکه دو به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد فیلم های سینمایی شبکه دو روایت زنان رزمنده از آزادسازی خرمشهر در برنامه «گوهرشاد» برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر از اشغال تا آزادی در برنامه «۵۷۸ روز» برپایی پویش «خاطره سوم خرداد» توسط شبکه دو سیما روایت یک فتح در مستند «سرگرد» حدیث مادران چشم به راه شهر بهبهان و شهید نوجوان محمدحسن درویش‌پسند در برنامه «از آسمان» لواسانی: سعی می‌کردم نوعی آرامش رمضانی بر اجرایم حاکم باشد تحویلیان: حمایت از تولید دانش بنیان زیرمتن اصلی «از سرنوشت 4» است تبارشناسی اشعار حکیم خیام در برنامه "فخر فیروزان" مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه دو سیما برگزار شد پخش مجموعه نمایشی جدید "سایه‌های رعنا" در شبکه دو

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها