مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (3 و 4 شهریور)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و سوم سال

فیلم سینمایی «گوریل سفید»

برفی تنها گوریل سفید رنگ دنیاست. او در آفریقا و کشور گینه زندگی می‌کرده اما حالا که مادرش را از دست داده به باغ وحش بارسلون آمده است. او در باغ وحش بیشتر از همه حیوانات مورد توجه قرار می‌گیرد اما به خاطر خاص بودنش گوریل‌های دیگر باغ وحش او را دوست ندارند و طردش می‌کنند. آنها متوجه نمی‌شوند چه چیزی باعث جالب و عجیب بودن او شده است. برفی گونه خاص و کمیابی از گوریل است و با شرایطی که او دارد زندگی در جنگل برایش خطرناک است. یائولا دختر نوجوان و باهوشی است که برفی را خیلی دوست دارد و سعی می‌کند به او کمک کند. برفی تصمیم می‌گیرد ظاهرش را تغییر دهد و مانند گوریلهای دیگر شود تا او را بپذیرند. او از باغ وحش فرار می‌کند و سراغ دانشمندی می‌رود تا به او در این زمینه کمک کند. مردی به نام لوک دساک تصمیم می‌گیرد برفی را بدزدد و از قلب او استفاده کند. اما برفی او را شکست می‌دهد. برفی معجونی از دانشمند می‌گیرد تا ظاهرش را تغییر دهد ولی یائولا با او و گوریلهای دیگر صحبت می‌کند و آنها را راضی به پذیرش شرایط می‌کند.

 

عنوان اصلی: Snowflake the White Gorilla

کارگردان: آندره جی شائیر

تهیه کننده: بری بروکر

بازیگران: کلودیا آبیت، جوآن سولا، پیر پونس

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 2011

کشور سازنده: اسپانیا

مدت (دقیقه):  73 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه سوم شهریور 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «تیر باران»

بهمن ماه سال 1343 محمد اندرزگو به همراه چند تن ديگر روبروی ساختمان مجلس منتظر می‌شوند تا حسنعلی منصور را ترور كنند. ترور با موفقيت انجام می‌شود، اما مأموران با تجسس بسيار همه عاملين ترور به جز سيدعلی اندرزگو را دستگير و اعدام می‌كنند. مأمورين ساواك به دنبال اندرزگو هستند چرا كه او را از طراحان اصلی ترور می‌دانند، اما سيدعلی اندرزگو در لباس مبدل به مبارزه ادامه می‌دهد و چند بار تا مرز دستگيری می‌رسد وليكن باز نجات می‌يابد و هربار مجبور می‌شود به همراه خانواده به شهری يا روستايی ديگر برود. آخرين بار مأمورين ساواك محل زندگی او را محاصره می‌كنند و سيدعلی اندرزگو بعد از يك درگيری مسلحانه سخت، به شهادت می‌رسد.

 

کارگردان: علی اصغر شادروان

تهیه کننده: حسین صابری

بازیگران: مجید مجیدی، جعفر دهقان، رضا چراغی

ژانر: زندگینامه

سال تولید: 1365

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 92 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه سوم شهریور 1401 ساعت 17:55

 

**********

فیلم سینمایی «روزهای زندگی»

سال 1367، آخرين روزهای جنگ تحميلی در يك بيمارستان صحرايی نزديك خط مقدم جبهه، دكتر اميرعلی علوی كه سرپرستی بيمارستان را به عهده دارد با تمام تخصص و علاقه و توانش به مداوای مجروحان جنگ مشغول است و همسرش ليلا نيز كه پرستار و دستيارش است با او كار می‌كند. با پذيرفته شدن قطعنامه 598 به نظر می‌رسد جنگ به پايان رسيده اما ساعتی پس از اعلام پذيرفتن قطعنامه، ارتش بعث عراق حمله سخت و مرگ باری را آغاز می‌كند و اين بيمارستان نيز در سر راه آنهاست در نتیجه بسياری از مجروحان و كاركنان بيمارستان همراه با رزمندگان به شهادت می‌رسند و دكتر علوی با كمك بقيه همكارانش، مجروحانی را كه هنوز زنده مانده‌اند را به پناهگاهی مخفی كه به شكل راهرويی در زير بيمارستان ساخته شده منتقل می‌كند. در جريان انفجاری عصب‌های بينايی دكتر علوی آسيب می‌بيند و در همان حال نابينايی‌، او تلاش می‌كند به مجروحان كمك كند اما با توجه به در دسترس نبودن امكانات پزشكی و حضور تهديدآميز دشمن در بالای سرشان، اين كار مدام دشوارتر می‌شود. بالأخره پس از اتفاقات مختلف، این گروه موفق می‌شوند تا رسیدن نیروهای ایرانی مقاومت کرده و زنده بمانند.

 

کارگردان: پرویز شیخ طادی

تهیه کننده: سعید سعدی

بازیگران: حمید فرخ‌­نژاد، هنگامه قاضیانی، کوروش سلیمانی

ژانر: دفاع مقدس، خانوادگی

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه سوم شهریور 1401 ساعت 23:25

 

**********

انیمیشن «محمد زکریای رازی»

محمد، پسر بچه‌ای دوستدار کسب علم و دانش است. او که پدر خود را از دست داده، به اتفاق مادرش در ری زندگی می‌کند. پدر او زرگر بوده است و حالا که از دنیا رفته، اوضاع مالی خوبی ندارند. مادر او برای فرار از فقر، ناچار است با مرد دیگری ازدواج کند و سرپرستی محمد به مردی به نام خواجه احمد سپرده می‌شود. او با سختی و مشقت، به تحصیل ادامه می‌دهد تصمیم می‌گیرد که پزشک شود و در ادامه، پزشک بسیار حاذقی شده و به پیشنهاد استاد خود به بغداد رفته و بیمارستانی در آنجا می‌سازد، اما در آنجا با حسادت پزشکان دربار خلیفه روبرو شده و مجدداً به ری باز می‌گردد، اما می‌بیند که همسر او درگذشته است و دوباره با خدمتکار باوفایش به نام حسن، به بخارا می‌رود تا امیر بخارا را درمان کند. پس از درمان امیر، محمد از او قول مساعدت ساخت یک بیمارستان در ری را می‌گیرد و دوباره به ری باز می‌گردد. او هم اکنون موفق به کشف الکل شده و تحولی در علم طب بوجود آورده است.

 

کارگردان: فرشاد شفیعی

تهیه کننده: شرکت فرهنگی هنری صبا

ژانر: زندگینامه، کودک و نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 70 دقیقه

زمان پخش: جمعه چهارم شهریور 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «سار»

در پی حادثه‌ای غم انگیز لیلی و همسرش، دخترشان کیتی را از دست می‌دهند و دچار مشکلات روحی می‌شوند. موضوع تا جایی پیش می‌رود که جک مینارد تا مرز خودکشی پیش می‌رود و در بیمارستان روانی بستری می‌شود. لیلی در جستجوی راهی جدید برای ادامه زندگی به خانه‌ای می‌رود که در آنجا به آرامش برسد اما در این بین، یک سار سیاه عصبانی در کنار خانه آنها لانه‌ای می‌سازد که با صاحب‌خانه کنار نمی‌آید و به لیلی حمله می‌کند اما لیلی در تلاش خود برای بیرون کردن سار، اراده برگشتن به زندگی و عشق ورزیدنش را دوباره پیدا می‌کند.

 

عنوان اصلی: The Starling

کارگردان: تئودور مِلفی

تهیه کننده: کریس پارکر

بازیگران: ملیسا مک کارتی، کریس اودود، کوین کلاین

ژانر: خانوادگی

سال تولید: 2021

کشور سازنده: آمریکا

مدت (دقیقه): 91 دقیقه

زمان پخش: جمعه چهارم شهریور 1401 ساعت 17:55

 

**********

فیلم سینمایی «مقیاس شگفت انگیز»

خانواده‌ای پنج نفره شامل پدر، مادر و سه فرزندشان با مشکل بزرگی روبه روست. دو نفر از بچه‌های خانواده یعنی یک دختر و یک پسر، به یک بیماری ژنتیکی به نام پَمپِئی دچارند که به واسطه آن، امکان راه رفتن نداشته و تنفس آنها نیز با مشکلات بسیار زیادی همراه است. در حالی که دکترها امید چندانی به نجات آنها ندارند، جان پدر خانواده، با تحقیق در مورد این بیماری و دریافتن این مطلب که دکتری به نام استون هیل در این زمینه تحقیقات زیادی کرده است، خود را به او رسانده و درخواست کمک می‌کند. دکتر استون هیل به جان می‌گوید که برای پیشبرد تحقیقاتش در زمینه ساخت دارویی جدید برای این بیماری، نیازمند پانصد هزار دلار پول است. جان که تنها به نجات بچه‌هایش فکر می‌کند، بدون آنکه پولی داشته باشد، به دکتر قول می‌دهد این پول را برایش فراهم کند. وی در ابتدا به کمک همسرش و با راه انداختن یک برنامه جمع آوری کمک‌های خیریه، موفق می‌شود حدود یک پنجم این مبلغ را جمع‌آوری کند. دکتر که از دیدن پشتکار این خانواده برای کمک به حل مشکل فرزندانشان متعجب شده، قبول می‌کند با همین مبلغ کار را شروع کند و در حین مراحل کار، به همراه جان به دنبال پیدا کردن سرمایهگذار باشند. در نهایت و پس از پشت سر گذاشتن اتفاقات مختلف، جان و دکتر استون هیل موفق به اتمام مراحل ساخت دارو و آزمایش آن بر روی فرزندان می‌شوند. در اثر استفاده دارو، حال بچه‌ها رو به بهبودی می‌رود.

 

عنوان اصلی: Extraordinary Measures

کارگردان: تام واگان

تهیه کننده: میشل شامبل

بازیگران: برندن فراسر، هریسون فورد، کری راشل

ژانر: خانوادگی

سال تولید: 2010

کشور سازنده: آمریکا

مدت (دقیقه): 99 دقیقه

زمان پخش: جمعه چهارم شهریور 1401 ساعت 23:25

آخرین اخبار

فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» «صبحانه ایرانی» برنامه صبحگاهی شبکه دو شد «ایرانِ آینده» ویژه‌ برنامه شبکه دو سیما به مناسبت هفته ملی نوجوان ناگفته‌های دستیابی ایران به صنعت موشکی در مستند «پاییز 63» چالش‌های بین محسن و سعید به کجا می‌رسد؟ «کام شیرین» از دریچه عشق‌ورزی در خانواده روی آنتن شبکه دو برنامه «گنج» به مناسبت ایام ۱۳ آبان روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (12 و 13 آبان) روایت سه تجربه کارآفرینی موفق در برنامه «کار خونه» پخش «کوی محبت» از سامرا به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) بررسی امید در شرایط خاص مثل جنگ در برنامه «بالان» بایدها و نبایدهای احیای دریاچه ارومیه در برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» رابطه خواب و آرامش در زندگی در برنامه «کام شیرین» بررسی جذابیت در زندگی زناشویی در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها