مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (31 شهریور و 1 مهر)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و هفتم سال اعلام شد.

انیمیشن «تپه عقاب‌ها»

سعید و حبیب دو رزمنده هستند که در منطقه عملیاتی خود، دو عقاب را می‌بییند که بالای تپه‌های نزدیک مقّر آنها در حال پرواز هستند. آنها به دنبال عقابها به بالای تپه می‌روند و با شلیک توپخانه عراقی‌ها مواجه می‌شوند و عقابها که یک نر و یک ماده بودند، کشته می‌شوند. سعید و حبیب در آشیانه عقابها، جوجه‌ای پیدا می‌کنند و با خود به سنگر می‌برند و حبیب شروع به آموزش دادن به جوجه عقاب می‌کند. جوجه بزرگ شده و به حبیب نیز عادت می‌کند. از سویی حبیب به اتفاق چند رزمنده دیگر برای شناسایی نیروهای دشمن اقدام می‌کنند ولی در میان تحرک نیروهای عراقی، گیر می‌افتند که در همان موقع، حبیب، عقاب را بالای تپه مشاهده می‌کند و با بستن کاغذی به پای او، اطلاعات مهم واساسی از نیروهای بعثی را به آگاهی رزمندگان می‌رسانند. سرانجام حبیب در عملیاتی مهم، چند تانک دشمن را منهدم کرده و خودش نیز شهید می‌شود و پس از شهادتش، عقاب هم از آنجا می‌رود.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: صمد غلامزاده

تهیه کننده: شرکت فرهنگی هنری صبا

ژانر: دفاع مقدس، کودک و نوجوان

سال تولید: 1382

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 72 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 31 شهریور 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «ایستاده در غبار»

این فیلم، زندگینامه جاویدالأثر احمد متوسلیان که به صورت مستند داستانی و با صدای اعضای خانواده، دوستان و همرزمان وی، از دوران نوجوانی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در نهایت اسارت به دست نیروهای فالانژ و صهیونست‌ها روایت می‌کند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محمدحسن مهدویان

تهیه کننده: حبیب الله والی­‌نژاد

بازیگران: هادی حجازی‌­فر، امیرحسین هاشمی، ابراهیم امینی

ژانر: زندگینامه، دفاع مقدس

سال تولید: 1394

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 98 دقیقه

زمان پخش: جمعه اول مهر 1401 ساعت 00:30 بامداد

 

**********

فیلم سینمایی «آوان»

آوان در منطقه‌ای دورافتاده و کوهستانی اطراف شهر کرمانشاه به همراه پدرش سیروان، چوپان ناشنوا و همسر از دست داده‌اش زندگی می کند. روزی مهندسی جهادگر برای جاده سازی به منطقه می‌آید و سعید برادر کوچک او با آوان دوست می‌شود. مهندس از سیروان می‌خواهد تا آوان به مدت سه روز به همراه آنها راهی شهر شود. سیروان می‌پذیرد و در ادامه مشخص می‌شود که قصد مهندس از این کار ماندگاری سعید و نرفتنش نزد پدر به جبهه است، علی رغم این مسأله سعید راهی جبهه می‌شود و آوان راهی روستا. آوان که به سعید دل بسته، دل به کار نمی‌دهد و این مسأله آزردگی پدر را در پی دارد. روزی آوان ظاهراً بی‌اذن پدر به کرمانشاه و به خانه سعید و از آن جا به مقرّ بسیج می‌رود. او که مایل نیست اسلحه به دست بگیرد به عنوان تدارکات‌چی در جبهه فعالیت می‌کند. سعید در عملیاتی شهید می‌شود و آوان تحت تأثیر قرار گرفته در عملیاتی دیگر با فداکاری، عده‌ای را از تیررس دشمن رهانیده و خود شهید می‌شود. در رجعتی به گذشته درمی یابیم که او از پدر اجازه گرفته و از اهالی روستا حلالیت طلبیده است و در بازگشت به زمان حال تشییع پیکرش را شاهدیم.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: آرش سجادی حسینی

تهیه کننده: جواد قلی‌­زاده

بازیگران: کامران خسروی، امین شاهمرادی، جواد قلی‌زاده

ژانر: دفاع مقدس، کودک و نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه اول مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب»

این فیلم که بر اساس واقعیت است، روایتی از دفاع گردان عمار یاسر لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در برابر لشکرکشی رژیم بعث در موقعیت تنگه استراتژیک ابوقرَیب دهلران و حمله به فَکّه و شرهانی در روزهای پایانی جنگ. عراقی‌ها باید از سد یک پایگاه که شکل تنگه است عبور کنند که با مقاومت شدید نیروهای ایرانی روبه‌رو می‌شوند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: مهرداد توکلی

تهیه کننده: سعید ملکان

بازیگران: امیر جدیدی، جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ

ژانر: دفاع مقدس

سال تولید: 1396

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 95 دقیقه

زمان پخش: جمعه اول مهر 1401 ساعت 23:30

آخرین اخبار

پیمان جبلی: همه ابعاد شخصیت یک شهید را نمی‌توان تصویر کرد یک‌ شب نشینی سرحال برای مردم ایران فصل دوم «از مامان بگو» در شبکه دو خانواده‌دوستی سریال «تب و تاب» برای من ارزشمند بود «مستند خیرالنساء» در قاب شبکه دو مستند «عابدان کهنز» در قاب شبکه دو ناگفته‌های دخترِ خانم دباغ از دوران مبارزه در مجله «خط سوم» فیلمهای سینمایی شبکه دو در 19 و 20 خرداد ویژه برنامه «ایام» به مناسبت سالگرد ارتحال امام راحل و نیمه خرداد در قاب شبکه دو برنامه‌های شبکه دو در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و نیمه خرداد همراه با سخنرانی حجج اسلام در مناسبت‌های 14 و 15 خرداد برافراشته شدن پرچم هیأت باران «دست کی بالا» به مناسبت 14 و 15 خرداد گفتگو با بانوان خادم حرم رضوی در ویژه برنامه «از مامان بگو» پاسخ به سؤالات مخاطبان در جدیدترین قسمت «مثبت کام شیرین» معرفی کارآفرینان بوشهری و بلوچی در قسمتهای پایانی «کار خونه» بررسی تربیت و نگهداری فرزندان دارای معلولیت در مجله «خط سوم» فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 12 و 13 خرداد بررسی واقع‌نگری در زندگی مشترک در «کام شیرین» ویژه برنامه «دست کی بالا» به مناسبت میلاد امام رضا(ع) تب‌وتاب تقابل نسل‌ها پاسخ به سؤال مخاطبان در مورد نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» فرزاد جمشیدی با «بیست کویید» همراه می‌شود پخش فصل جدید «نشان ارادت» با ساختاری جدید در محرم و صفر استقبال از ناوگروه 86 در ویژه برنامه «از مامان بگو» فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 5 و 6 خرداد گام به گام برای پاسخ به نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» معرفی کارآفرینانی از خوزستان و بوشهر در برنامه «کار خونه» «گروههای همیاری زنانه از دفاع مقدس تا امروز» در مجله خط سوم ویژه برنامه‌های شبکه دو به مناسبت دهه کرامت برنامه کام شیرین با موضوع ایده‌آل‌گرایی یا واقع‌نگری پخش ویژه برنامه «دست کی بالا» در روز دختر پرداختن به مهم‌ترین مسأله امروز زنان در «خط سوم» مستند «نامیرا» با روایت کامران تفتی در قاب شبکه دو معرفی کارآفرینانی از غرب ایران در برنامه «کار خونه» ویژه برنامه‌های شبکه دو به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) برافراشته شدن پرچم هیأت باران «دست کی بالا» در سالروز شهادت امام صادق(ع) «نگاهی به تحولات هویتی دختران» در مجله خط سوم فیلمهای سینمایی شبکه دو از 26 لغایت 30 اردیبهشت گفت‌وگو با تهیه‌کننده و بازیگر سریال شبکه دو سیما: حس «تب و تاب» روی آنتن پاسخ به پرسش مخاطبان درباره نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» توضیحات تهیه کننده برنامه «سیدخندان» درباره یک ویدئو تقطیع شده بررسی نیازهای عاطفی و درک متقابل همسران در «کام شیرین» معاون سیما از عوامل برنامه «دی‌بی‌سی» تجلیل کرد «باغ کتاب» به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب در شبکه دو طراحی و تولید برنامه‌های متعدد با محوریت کتاب در شبکه دو میزبانی «کار خونه» از کردستانی‌ها و آذربایجان شرقی فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 22 و 23 اردیبهشت «زنان کارگر ایرانی» و «زندگی در سرزمین خودی» در مجله خط سوم «صدمین هلال» در قاب شبکه دو اطلاعات فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 15 و 16 اردیبهشت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها