مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (31 شهریور و 1 مهر)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و هفتم سال

انیمیشن «تپه عقاب‌ها»

سعید و حبیب دو رزمنده هستند که در منطقه عملیاتی خود، دو عقاب را می‌بییند که بالای تپه‌های نزدیک مقّر آنها در حال پرواز هستند. آنها به دنبال عقابها به بالای تپه می‌روند و با شلیک توپخانه عراقی‌ها مواجه می‌شوند و عقابها که یک نر و یک ماده بودند، کشته می‌شوند. سعید و حبیب در آشیانه عقابها، جوجه‌ای پیدا می‌کنند و با خود به سنگر می‌برند و حبیب شروع به آموزش دادن به جوجه عقاب می‌کند. جوجه بزرگ شده و به حبیب نیز عادت می‌کند. از سویی حبیب به اتفاق چند رزمنده دیگر برای شناسایی نیروهای دشمن اقدام می‌کنند ولی در میان تحرک نیروهای عراقی، گیر می‌افتند که در همان موقع، حبیب، عقاب را بالای تپه مشاهده می‌کند و با بستن کاغذی به پای او، اطلاعات مهم واساسی از نیروهای بعثی را به آگاهی رزمندگان می‌رسانند. سرانجام حبیب در عملیاتی مهم، چند تانک دشمن را منهدم کرده و خودش نیز شهید می‌شود و پس از شهادتش، عقاب هم از آنجا می‌رود.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: صمد غلامزاده

تهیه کننده: شرکت فرهنگی هنری صبا

ژانر: دفاع مقدس، کودک و نوجوان

سال تولید: 1382

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 72 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 31 شهریور 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «ایستاده در غبار»

این فیلم، زندگینامه جاویدالأثر احمد متوسلیان که به صورت مستند داستانی و با صدای اعضای خانواده، دوستان و همرزمان وی، از دوران نوجوانی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در نهایت اسارت به دست نیروهای فالانژ و صهیونست‌ها روایت می‌کند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محمدحسن مهدویان

تهیه کننده: حبیب الله والی­‌نژاد

بازیگران: هادی حجازی‌­فر، امیرحسین هاشمی، ابراهیم امینی

ژانر: زندگینامه، دفاع مقدس

سال تولید: 1394

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 98 دقیقه

زمان پخش: جمعه اول مهر 1401 ساعت 00:30 بامداد

 

**********

فیلم سینمایی «آوان»

آوان در منطقه‌ای دورافتاده و کوهستانی اطراف شهر کرمانشاه به همراه پدرش سیروان، چوپان ناشنوا و همسر از دست داده‌اش زندگی می کند. روزی مهندسی جهادگر برای جاده سازی به منطقه می‌آید و سعید برادر کوچک او با آوان دوست می‌شود. مهندس از سیروان می‌خواهد تا آوان به مدت سه روز به همراه آنها راهی شهر شود. سیروان می‌پذیرد و در ادامه مشخص می‌شود که قصد مهندس از این کار ماندگاری سعید و نرفتنش نزد پدر به جبهه است، علی رغم این مسأله سعید راهی جبهه می‌شود و آوان راهی روستا. آوان که به سعید دل بسته، دل به کار نمی‌دهد و این مسأله آزردگی پدر را در پی دارد. روزی آوان ظاهراً بی‌اذن پدر به کرمانشاه و به خانه سعید و از آن جا به مقرّ بسیج می‌رود. او که مایل نیست اسلحه به دست بگیرد به عنوان تدارکات‌چی در جبهه فعالیت می‌کند. سعید در عملیاتی شهید می‌شود و آوان تحت تأثیر قرار گرفته در عملیاتی دیگر با فداکاری، عده‌ای را از تیررس دشمن رهانیده و خود شهید می‌شود. در رجعتی به گذشته درمی یابیم که او از پدر اجازه گرفته و از اهالی روستا حلالیت طلبیده است و در بازگشت به زمان حال تشییع پیکرش را شاهدیم.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: آرش سجادی حسینی

تهیه کننده: جواد قلی‌­زاده

بازیگران: کامران خسروی، امین شاهمرادی، جواد قلی‌زاده

ژانر: دفاع مقدس، کودک و نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه اول مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب»

این فیلم که بر اساس واقعیت است، روایتی از دفاع گردان عمار یاسر لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در برابر لشکرکشی رژیم بعث در موقعیت تنگه استراتژیک ابوقرَیب دهلران و حمله به فَکّه و شرهانی در روزهای پایانی جنگ. عراقی‌ها باید از سد یک پایگاه که شکل تنگه است عبور کنند که با مقاومت شدید نیروهای ایرانی روبه‌رو می‌شوند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: مهرداد توکلی

تهیه کننده: سعید ملکان

بازیگران: امیر جدیدی، جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ

ژانر: دفاع مقدس

سال تولید: 1396

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 95 دقیقه

زمان پخش: جمعه اول مهر 1401 ساعت 23:30

آخرین اخبار

فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» «صبحانه ایرانی» برنامه صبحگاهی شبکه دو شد «ایرانِ آینده» ویژه‌ برنامه شبکه دو سیما به مناسبت هفته ملی نوجوان ناگفته‌های دستیابی ایران به صنعت موشکی در مستند «پاییز 63» چالش‌های بین محسن و سعید به کجا می‌رسد؟ «کام شیرین» از دریچه عشق‌ورزی در خانواده روی آنتن شبکه دو برنامه «گنج» به مناسبت ایام ۱۳ آبان روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (12 و 13 آبان) روایت سه تجربه کارآفرینی موفق در برنامه «کار خونه» پخش «کوی محبت» از سامرا به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) بررسی امید در شرایط خاص مثل جنگ در برنامه «بالان» بایدها و نبایدهای احیای دریاچه ارومیه در برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» رابطه خواب و آرامش در زندگی در برنامه «کام شیرین» بررسی جذابیت در زندگی زناشویی در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها