مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته سی و دوم سال

فیلم سینمایی «کارنامه»

دختر بچه بازیگوش و سربه هوایی به اسم یاسمن، با شیطنتها و خرابکاری‌هایش، هم پدر و مادر و هم معلمانش را به ستوه آورده است. در این بین پدربزرگ یاسمن به دلیل بیماری مدتی است که در منزل آنها ساکن شده است. یاسمن در خلال گفتگوهای پدر و عمویش چنین می‌شود که دکترها گفته‌اند استرس و ناراحتی برای پدربزرگ بد است  و او تا حد ممکن باید خوشحال باشد. از همین رو یاسمن که بسیار به پدربزرگ علاقمند است تصمیم می‌گیرد با موفقیت در درسها و امتحاناتش، باعث خوشحالی پدربزرگ شود. در ابتدا او در رؤیاهایش، به دنبال این است که با تقلب و یا به دست آوردن خودکاری جادویی به هدفش برسد، اما در ادامه درمی‌یابد که اینگونه موفقیت در واقع موفقیت نیست و بیشتر می‌تواند عامل ناراحتی و تشدید بیماری پدربزرگ شود. از این رو تصمیم می‌گیرد با کمک خانواده و همچنین دوست صمیمی‌اش، با جدیت به درس خواندن بپردازد. در پایان سال، یاسمن نتیجه زحماتش را گرفته و با درجه خوب درسش را به پایان برده و مورد تشویق خانواده و بخصوص پدربزرگش قرار می‌گیرد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محسن مختاری

تهیه کننده: محسن مختاری

بازیگران: آیناز دوستی، مهران رجبی، حسین غیابی، الهام باقری

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1400

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 75 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه پنجم آبان 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «ریشه در خون»

حجت، جوانی است که بر ضدّ قانون کاپیتولاسیون فعالیت می‌کند. وی قرار است به همراه یکی از دوستانش به نام رسول، از روستایی به روستای دیگر منتقل شود. در این بین مأموران ساواک به آن دو حمله می‌کنند و در نتیجه درگیری بوجود آمده حجت کشته می‌شود. او پیش از مرگ، کیفی را که حامل اسناد بسیار مهمی است به رسول می‌دهد. از اینجا به بعد رسول باید به تنهایی از دست مأموران فرار کند و به همین خاطر به جنگل می‌گریزد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سیروس الوند

تهیه کننده: حسین فرحبخش

بازیگران: فرامرز قریبیان، اکبر زنجانپور، حمید طاعتی، نعمت الله گرجی

ژانر: حادثه ای، انقلاب اسلامی

سال تولید: 1363

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 110 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه پنجم آبان 1401 ساعت 23:25

 

**********

فیلم سینمایی «جزیره گنج»

گروهی از دانش آموزان نوجوان از تهران برای اردوی بازدید از مناطق جنگی دفاع مقدس به آبادان می‌آیند. آنها برای یافتن جزیره گنج به دور از چشم مربی خود، سوار بر لنجِ پدربزرگِ یکی از بچه‌های محلی می‌شوند و از یک جزیره سر در می‌آورند. آنها به سی سال قبل بازگشته‌اند و در میان رزمندگان ایرانی و عراقی‌ها خود را سرگردان می‌بینند. آنها با رزمندگانی آشنا می‌شوند که امروز به عنوانِ شهید مطرح هستند. پس از بازگشت از جزیره و برگشتن به زمان حال، آنها دیدگاه تازه‌ای نسبت به شهدا و دفاع مقدس پیدا می‌کنند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: حمیدرضا لوافی

تهیه کننده: سعید مرادی

بازیگران: علی سلیمانی، محمدامین همت آبادی، ابراهیم امیری، سورنا بایراملو

ژانر: نوجوان، دفاع مقدس

سال تولید: 1394

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 86 دقیقه

زمان پخش: جمعه ششم آبان 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «پیله و پروانه»

پروانه دختر بچه‌ای است 7 ساله است که در روستایی دور افتاده در شمال ایران زندگی می‌کند. او مادرش را در یک حادثه آتش‌سوزی از دست داده است. خودش نیز در همان حادثه یک پایش فلج شده و نمی‌تواند درست راه برود. پروانه با پدرش زندگی می‌کند و به علت دوری مدرسه تا خانه نمی‌تواند به مدرسه برود. پدرش هم مرد زحمتکشی است و چون هر روز سر کار می‌رود نمی تواند پروانه را برای درس خواندن به مدرسه ببرد. در همسایگی آنها پسر بچه ای 9 ساله به نام یاور زندگی می‌کند که به مدرسه رفته و بسیار علاقمند است که پروانه هم درس خوانده و با سواد شود. یاور شروع به درس دادن به پروانه از راه دور می‌کند ، با پول تو جیبی‌هایش برای او کتاب و دفتر تهیه می‌کند و برایش می‌فرستد و از بالکن خانه‌شان به او درس می‌دهد. با تلاشهای مستمر یاور، پروانه باسواد می‌شود  و یک روز به مدرسه رفته و در امتحانات شرکت می‌کند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محمد صالحی نژاد

تهیه کننده: مهدی اکبری

بازیگران: صالح ملک­ تبار، فاطمه ملک ­تبار، مهری آل آقا، عسگری رئیسی، منوچهر خداپرست

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1399

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 77 دقیقه

زمان پخش: جمعه ششم آبان 1401 ساعت 18:05

 

**********

فیلم سینمایی «کلاس»

آناند کومار ریاضیدان نابغه‌ای از یک خانواده ضعیف در شهر بیهار هند و پدرش کارمند اداره پست است. آناند برای آنکه بتواند اشتراک دائمی مجله‌ای علمی را داشته باشد، مسئله‌ای حل نشده را حل کرده و برای مجله می‌فرستد و همین موضوع باعث می‌شود او به یک دانشگاه خارجی دعوت شود. اما آناند پولی برای این سفر ندارد و تلاشهای پدرش نیز بی‌نتیجه می‌ماند و همین موضوع باعث مرگ پدر آناند می‌شود. آناند پس از مرگ پدرش روزی تصادفاً دستیار وزیر را ملاقات می‌کند و او آناند را به عنوان معلم یک مرکز آموزشی استخدام می‌کند. آناند پس از ورود به این مرکز فقرا را فراموش کرده و شروع به آموزش به ثروتمندان می‌کند تا آنها بتوانند در آزمون ورودی دانشکده فنی و مهندسی قبول شود. آناند اوضاع مالی خوبی پیدا کرده اما شبی با نوجوان فقیری مواجه می‌شود که مدرسه را ترک کرده اما با عشق به حل مسائل ریاضی می‌پردازد. شوق این نوجوان آناند را به یاد خودش می‌اندازد و باعث می‌شود که او تصمیم به راه انداختن مرکزی برای آموزش نوجوان کم بضاعت، بگیرد. آناند با این کار، گویی اعلام جنگی علنی به مافیای آموزش در هند کرده است. او هر روز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و مدام او را تهدید می‌کنند. اما آناند با قدرت به کارش ادامه می‌دهد و سعی می‌کند هر 30 دانش آموز فقیرش را برای ورود به دانشگاه آماده کند . آناند با پشت سر گذاشتن مشکلات فراوان  و حتی  جان سالم به در بردن از یک سوء قصد، دانش آموزانش را به آزمون رسانده و هر 30 نفر آنها موفق به ورود به دانشگاه می‌شوند. آناند سالهاست به کار خود ادامه می‌دهد.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Super 30

کارگردان: ویکاس باهل

تهیه کننده: فانتوم فیلمز

بازیگران: هرتیک روشان، مورونال تاکور، ناندیش ساندو، ویرندرا ساکسنا

ژانر: اجتماعی

سال تولید: 2019

کشور سازنده: هندوستان

مدت زمان: 111 دقیقه

زمان پخش: جمعه ششم آبان 1401 ساعت 23:25

آخرین اخبار

«نفس‌های سمی» هشتم بهمن به شبکه دو می‌آید حضور روانشناس و مشاور در مجموعه جدید «دست کی بالا» نام‌ها به پرده آخر رسید نگاهی به مشاغل خانگی موفق استان خراسان شمالی در برنامه «کار خونه» فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 بهمن ماه) پخش زنده برنامه «کوی محبت» از سامرا مستند « تو شدن» و فرآیند شناخت و کشف جهان توسط کودکان بررسی نقش امید در بهبود سرطان در برنامه این هفته «بالان» آبی آرام بلند، گفت‌وگویی پیرامون ویژه برنامه تکریم خانواده شهدای مسیحی با نگاهی کوتاه به زندگی حسن باقری؛ شبنم مقدمی و افشین هاشمی در پرده سوم «نام‌ها» فیلمهای سینمایی شبکه دو (29 و 30 دی ماه) کارآفرینان گلستانی در قاب این هفته برنامه «کار خونه» در نشست عوامل برنامه «پاورقی» در امور ارتباط با مخاطبان (162): تولید برنامه «پاورقی» در جریان ناآرامی‌ها ضروری بود نگاهی به تنبیه و تلافی در روابط خانوادگی در برنامه «کام شیرین» ارتباط مستقیم با عوامل «پاورقی» فردا در واحد 162 تقدیر معاون سیما از برنامه «پاورقى» شبکه دو پخش مستند «اقلیم» از شبکه دو میزبانی لیلا بوشهری از یک بانوی آتش‌نشان در برنامه امشب «بالان» پخش سریال «ابر می‌بارد» با موضوع مهار کرونا از شبکه دو مادرانه‌ای از شبکه دو در ویژه‌ برنامه "از مامان بگو" برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در شبکه دو با مروری بر زندگی عباس دوران، پرده دوم «نام‌ها» روی آنتن می‌رود ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر پخش ویژه‌ برنامه «سبز، سپید، سرخ» به مناسبت گرامیداشت مقام زن در شبکه دو زندگی‌نگاره‌ای از یک رپر فرانسوی و پیوستنش به دین اسلام در مستند «سلام» فیلمهای سینمایی شبکه دو (22 و 23 دی ماه) کارآفرینانی از استان گیلان در برنامه این هفته «کار خونه» شهید محمدرضا سنجرانی در قاب هشتم «بچه زرنگ» بررسی نقش امید در بهبود بیماری‌های صعب‌العلاج در برنامه «بالان» اولین برادران شهید مدافع حرم بختی در روایت هفتم «بچه زرنگ» چرا «بچه زرنگ» مهم است؟ طنزی متفاوت در رسانه ملی: «پاورقی» بدون روتوش ماجرای ترفند شهید محمد جاودانی برای اعزام به عراق در «بچه زرنگ» راستی آزمایی در دروغ و هیاهو مستند «قصه این است» روی آنتن شبکه دو درآمدی بر «احساس شکست» در جدیدترین قسمت برنامه «کام شیرین» داستان اعزام و شهادت یک دهه شصتی شوخ و مهربان در قسمت پنجم «بچه زرنگ» "بله آقای وزیر" روی آنتن شبکه دو می‌رود پخش سریال "مدیر کل" از شبکه دو "سندباد" برنده فانوس طلایی سیزدهمین دوره جشنواره عمار شد با پرداخت به زندگی مصطفی چمران؛ پرده اول از روایت «نام‌ها» با صدای پرویز پرستویی امشب روی آنتن شبکه دو «نام‌ها» روایتی از سرداران نامدار دفاع مقدس با صدای هنرمندان چهره تکریم خانواده شهدای مسیحی در ویژه‌برنامه "آبی آرام بلند" این هفته سه کارآفرین از استان البرز مهمان «کار خونه» می‌شوند فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 15 تا 17 دی) ماجرای زرنگی شهید علی‌اکبر زوار در قسمت چهارم «بچه زرنگ» «چشم و چراغ» ویژه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی روی آنتن شبکه دو برنامه «بالان» ویژه سالگرد شهادت سردار سلیمانی روانه آنتن می‌شود ماجرای اعزام شهیدِ خندان مشهد در سومین قسمت از مجموعه «بچه زرنگ» زندگی شهید مرتضی عطایی محور دومین قسمت «بچه زرنگ» می‌شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها