مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته سی و دوم سال

فیلم سینمایی «کارنامه»

دختر بچه بازیگوش و سربه هوایی به اسم یاسمن، با شیطنتها و خرابکاری‌هایش، هم پدر و مادر و هم معلمانش را به ستوه آورده است. در این بین پدربزرگ یاسمن به دلیل بیماری مدتی است که در منزل آنها ساکن شده است. یاسمن در خلال گفتگوهای پدر و عمویش چنین می‌شود که دکترها گفته‌اند استرس و ناراحتی برای پدربزرگ بد است  و او تا حد ممکن باید خوشحال باشد. از همین رو یاسمن که بسیار به پدربزرگ علاقمند است تصمیم می‌گیرد با موفقیت در درسها و امتحاناتش، باعث خوشحالی پدربزرگ شود. در ابتدا او در رؤیاهایش، به دنبال این است که با تقلب و یا به دست آوردن خودکاری جادویی به هدفش برسد، اما در ادامه درمی‌یابد که اینگونه موفقیت در واقع موفقیت نیست و بیشتر می‌تواند عامل ناراحتی و تشدید بیماری پدربزرگ شود. از این رو تصمیم می‌گیرد با کمک خانواده و همچنین دوست صمیمی‌اش، با جدیت به درس خواندن بپردازد. در پایان سال، یاسمن نتیجه زحماتش را گرفته و با درجه خوب درسش را به پایان برده و مورد تشویق خانواده و بخصوص پدربزرگش قرار می‌گیرد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محسن مختاری

تهیه کننده: محسن مختاری

بازیگران: آیناز دوستی، مهران رجبی، حسین غیابی، الهام باقری

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1400

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 75 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه پنجم آبان 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «ریشه در خون»

حجت، جوانی است که بر ضدّ قانون کاپیتولاسیون فعالیت می‌کند. وی قرار است به همراه یکی از دوستانش به نام رسول، از روستایی به روستای دیگر منتقل شود. در این بین مأموران ساواک به آن دو حمله می‌کنند و در نتیجه درگیری بوجود آمده حجت کشته می‌شود. او پیش از مرگ، کیفی را که حامل اسناد بسیار مهمی است به رسول می‌دهد. از اینجا به بعد رسول باید به تنهایی از دست مأموران فرار کند و به همین خاطر به جنگل می‌گریزد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سیروس الوند

تهیه کننده: حسین فرحبخش

بازیگران: فرامرز قریبیان، اکبر زنجانپور، حمید طاعتی، نعمت الله گرجی

ژانر: حادثه ای، انقلاب اسلامی

سال تولید: 1363

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 110 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه پنجم آبان 1401 ساعت 23:25

 

**********

فیلم سینمایی «جزیره گنج»

گروهی از دانش آموزان نوجوان از تهران برای اردوی بازدید از مناطق جنگی دفاع مقدس به آبادان می‌آیند. آنها برای یافتن جزیره گنج به دور از چشم مربی خود، سوار بر لنجِ پدربزرگِ یکی از بچه‌های محلی می‌شوند و از یک جزیره سر در می‌آورند. آنها به سی سال قبل بازگشته‌اند و در میان رزمندگان ایرانی و عراقی‌ها خود را سرگردان می‌بینند. آنها با رزمندگانی آشنا می‌شوند که امروز به عنوانِ شهید مطرح هستند. پس از بازگشت از جزیره و برگشتن به زمان حال، آنها دیدگاه تازه‌ای نسبت به شهدا و دفاع مقدس پیدا می‌کنند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: حمیدرضا لوافی

تهیه کننده: سعید مرادی

بازیگران: علی سلیمانی، محمدامین همت آبادی، ابراهیم امیری، سورنا بایراملو

ژانر: نوجوان، دفاع مقدس

سال تولید: 1394

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 86 دقیقه

زمان پخش: جمعه ششم آبان 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «پیله و پروانه»

پروانه دختر بچه‌ای است 7 ساله است که در روستایی دور افتاده در شمال ایران زندگی می‌کند. او مادرش را در یک حادثه آتش‌سوزی از دست داده است. خودش نیز در همان حادثه یک پایش فلج شده و نمی‌تواند درست راه برود. پروانه با پدرش زندگی می‌کند و به علت دوری مدرسه تا خانه نمی‌تواند به مدرسه برود. پدرش هم مرد زحمتکشی است و چون هر روز سر کار می‌رود نمی تواند پروانه را برای درس خواندن به مدرسه ببرد. در همسایگی آنها پسر بچه ای 9 ساله به نام یاور زندگی می‌کند که به مدرسه رفته و بسیار علاقمند است که پروانه هم درس خوانده و با سواد شود. یاور شروع به درس دادن به پروانه از راه دور می‌کند ، با پول تو جیبی‌هایش برای او کتاب و دفتر تهیه می‌کند و برایش می‌فرستد و از بالکن خانه‌شان به او درس می‌دهد. با تلاشهای مستمر یاور، پروانه باسواد می‌شود  و یک روز به مدرسه رفته و در امتحانات شرکت می‌کند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محمد صالحی نژاد

تهیه کننده: مهدی اکبری

بازیگران: صالح ملک­ تبار، فاطمه ملک ­تبار، مهری آل آقا، عسگری رئیسی، منوچهر خداپرست

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1399

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 77 دقیقه

زمان پخش: جمعه ششم آبان 1401 ساعت 18:05

 

**********

فیلم سینمایی «کلاس»

آناند کومار ریاضیدان نابغه‌ای از یک خانواده ضعیف در شهر بیهار هند و پدرش کارمند اداره پست است. آناند برای آنکه بتواند اشتراک دائمی مجله‌ای علمی را داشته باشد، مسئله‌ای حل نشده را حل کرده و برای مجله می‌فرستد و همین موضوع باعث می‌شود او به یک دانشگاه خارجی دعوت شود. اما آناند پولی برای این سفر ندارد و تلاشهای پدرش نیز بی‌نتیجه می‌ماند و همین موضوع باعث مرگ پدر آناند می‌شود. آناند پس از مرگ پدرش روزی تصادفاً دستیار وزیر را ملاقات می‌کند و او آناند را به عنوان معلم یک مرکز آموزشی استخدام می‌کند. آناند پس از ورود به این مرکز فقرا را فراموش کرده و شروع به آموزش به ثروتمندان می‌کند تا آنها بتوانند در آزمون ورودی دانشکده فنی و مهندسی قبول شود. آناند اوضاع مالی خوبی پیدا کرده اما شبی با نوجوان فقیری مواجه می‌شود که مدرسه را ترک کرده اما با عشق به حل مسائل ریاضی می‌پردازد. شوق این نوجوان آناند را به یاد خودش می‌اندازد و باعث می‌شود که او تصمیم به راه انداختن مرکزی برای آموزش نوجوان کم بضاعت، بگیرد. آناند با این کار، گویی اعلام جنگی علنی به مافیای آموزش در هند کرده است. او هر روز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و مدام او را تهدید می‌کنند. اما آناند با قدرت به کارش ادامه می‌دهد و سعی می‌کند هر 30 دانش آموز فقیرش را برای ورود به دانشگاه آماده کند . آناند با پشت سر گذاشتن مشکلات فراوان  و حتی  جان سالم به در بردن از یک سوء قصد، دانش آموزانش را به آزمون رسانده و هر 30 نفر آنها موفق به ورود به دانشگاه می‌شوند. آناند سالهاست به کار خود ادامه می‌دهد.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Super 30

کارگردان: ویکاس باهل

تهیه کننده: فانتوم فیلمز

بازیگران: هرتیک روشان، مورونال تاکور، ناندیش ساندو، ویرندرا ساکسنا

ژانر: اجتماعی

سال تولید: 2019

کشور سازنده: هندوستان

مدت زمان: 111 دقیقه

زمان پخش: جمعه ششم آبان 1401 ساعت 23:25

آخرین اخبار

پاسخ به سؤالات و شبهات نوجوانان در مستند «سفرقند» پخش مسابقه خانوادگی «خانه ما» در شبکه دو فصل سوم «چند روایت معتبر» با چالش‌های اجتماعی به شبکه دو می‌آید گرفتاری‌های وسواس فکری و عملی در «کام شیرین» شبکه دو حضور مجدد تنسی تاکسیدو و چاملی در شبکه دو پخش نخستین قسمت «شور شیرین» در شبکه دو روایتی متفاوت از پرتاب موفق ماهواره نور 3 در مستند «سومین نور» «مهمانی امت احمد(ص)» به مناسبت هفته وحدت در سیمای شبکه دو روایتی از فعالیت‌های یکی از بانوان کشورمان در مستند «خیرالنساء» همراه با نوای خوانندگان جهان اسلام در «طنین رحمت» شبکه دو بررسی نحوه بازگشت لوح‌های هخامنشی به ایران در «نوسان» دو اثر از تولیدات خانه مستند روی آنتن شبکه دو می‌روند حضور «وکیل شگفت‌انگیز» در شبکه ‌دو از تدارکاتچی تا بلمی بسوی ساحل در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس «خیلی دور خیلی نزدیک» پنجمین قسمت «میراث مقدس» در سیمای شبکه دو مروری بر صحبت‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل همزمان با آغاز فصل جدید «خط سوم» مروری بر خاطرات «زنان جبهه شمالی» در شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 6 و 7 مهر ویژه برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» به مناسبت هفته مقدس همراه با چهارمین قسمت «میراث مقدس» در شبکه دو خاطره‌بازی شبکه دو با برنامه روایت فتح و گویندگی شهید آوینی انتصاب جدید در شبکه دو سیما چهار فیلم کوتاه جدید در سومین قسمت «میراث مقدس» شبکه دو مستند «شهرک دارخوین» و معرفی مقر ثابت رزمندگان اصفهانی هشت سال دفاع مقدس داستانی از گزینش سردار سلیمانی در «میراث مقدس» شبکه دو فیلم سینمایی شبکه دو در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) پخش مصاحبه‌ای از اسکندر کوتی در خصوص خاطرات جنگ در شبکه دو روایتی از بازگشت پیکر شهید حسین غلامپور در مستند «رؤیای بیداری» ارتباط زنده برنامه «صبحانه ایرانی» با مدارس کشورمان همزمان با اولین روز بازگشایی مدارس روایتی از عملیات و تاریخ شکل گیری گروه دستمال سرخها در مستندی از شبکه دو تاب‌آوری در زندگی فردی و اجتماعی در «کام شیرین» شبکه دو «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید روایتی از فداکاری بانوان در مستند «ننه قربون» طی هشت سال دفاع مقدس از «قاب عکس» تا «ماکاروف (پوتین قرمزها)» در قاب شبکه دو «جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قاب شبکه دو پیام تسلیت مدیر شبکه دو در پی درگذشت آرش میراحمدی فیلمهای سینمایی شبکه دو از 31 شهریور تا 1 مهر سریال «بیست کویید» به اواخر پاییز می‌رسد/ چرا فرزاد جمشیدی انتخاب شد؟ «جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قاب شبکه دو پاسداشت روز شعر و ادب فارسی در «خیلی دور خیلی نزدیک» کام شیرین با موضوع تعهد در زندگی مشترک تجربه‌های مختلف شش قاره جهان در «شور شیرین» سلسله مستندهای ترکیبی «نوسان» در شبکه دو خاطره‌بازی با کارتون خاطره‌انگیز مهاجران در شبکه دو پخش مجدد «صبحانه ایرانی» همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول عباس موزون و فرهاد قائمیان مهمانان دو قسمت پایانی «نشان ارادت» می‌شوند همراه با قهرمان وزنه‌برداری پاراوزنه‌برداری جهان و المپیک در «نشان ارادت» اصغر نقی‌زاده با «جنگ دوست‌داشتنی» به شبکه دو می‌آید پخش مسابقه خانوادگی «خانه ما» در شبکه دو یادی از شهیدان کشوری و شیرودی در سریال «سیمرغ»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها