مشاهده خبر

توضیحات تهیه کننده برنامه «سیدخندان» درباره یک ویدئو تقطیع شده

تهیه کننده برنامه «سید خندان» با انتشار متنی به بخش‌های تقطیع شده یکی از قسمت‌های این برنامه در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما؛ متن توضیحات محمدحسین بزرگی به شرخ زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به برش مغرضانه صفحات فضای مجازی از برنامه پنج‌شنبه «سیدخندان» لازم دانستیم توضیحات زیر را جهت شفافیت اذهان عمومی خدمت مخاطبین رسانه ملی، شبکه دو و برنامه سیدخندان ارائه بدهیم:

در دو ماه گذشته در کنار پیام‌های فراوانی که از جانب مردم و نخبگان نسبت به تولید برنامه سیدخندان با مضامین خانوادگی و ایرانی داشتیم، بودند مخالفانی که با انتشار بخش‌هایی از برنامه با برش‌هایی به دور از انصاف سعی در تخریب وجهه برنامه سیدخندان داشتند، حال نمونه دیگری دست‌ به‌ دست می‌شود که آن نیز برشی 14 ثانیه‌ای از ارائه 14 دقیقه‌ای خانم مریم ابراهیمی (مشاور پیش از ازدواج) در برنامه «سیدخندان» است. «سیدخندان» هدفی غیر از ایجاد دورهمی همراه با نشاط خانوادگی ندارد و در تک‌تک اجزا خود سعی کرده کلیشه‌‌ها را شکسته و تلاش کند نمونه متفاوتی از سرگرمی و شادی را ارائه کند. یکی از بخش‌های بدیع برنامه سیدخندان، بخش «ازتجربه‌ات بگو» نام دارد که در آن به مناسبت‌های مختلف از چهره‌ها و افراد خبره و متخصص در حوزه‌های موضوعی مختلف درخواست می‌شود، تجربیات و خاطراتشان را بیان کنند. بدیهی است که این ارائه با استندآپ کمدی، تفاوت ذاتی داشته و قصدش الزاماً خنداندن مخاطب نیست که ارائه‌ای جذاب از یک موضوع یا اتفاق یا ماجرا است.

یوسف مرادی (حقیقت مسائل و مصائب محیط زیست)، داود مرادیان (چگونه فیلمساز شدم؟)، مهدی خانعلی‌زاده (تجربیات سفر به آمریکای لاتین و اروپا)، سهیل کریمی (دوران اسارت در عراق توسط آمریکایی‌ها) و... همه و همه از مهمانان و ارائه‌دهندگان این بخش در برنامه سیدخندان بوده‌اند.

در برنامه پنج‌شنبه سیدخندان 21 اردیبهشت، خانم مریم ابراهیمی که از فعالین واسطه‌گری در امر ازدواج هستند و بیش از هشت سال به صورت جدی و مستمر در این حوزه فعالیت کرده‌اند، دعوت مشتاقانه عوامل برنامه را اجابت کردند و مهمان سیدخندان بودند. خانم ابراهیمی از رفتارهای اشتباه و توقعات نابجای پسرها و دخترهای‌ جوان و خانواده‌هایشان در مسیر انتخاب همسر صحبت کردند. توقعات و درخواست‌هایی نامعقول و نابجا که باعث تأخیر در امر ازدواج و کاهش کیفیت آن می‌شود. ارائه خانم مریم ابراهیمی 14 دقیقه بود، در حالی که 14 ثانیه از بحث تقطیع و به صورت گسترده منتشر شد تا تصویری ضدزن و خانواده و ضدفرهنگ و حیای ایرانی اسلامی از برنامه سیدخندان مخابره و تبلیغ شود. تهمتی چنان عجیب که هر بیننده‌ منصفی که تنها یک قسمت از برنامه را دیده باشد و با فضای حاکم بر آن آشنا باشد، به تعجب و حیرت وامی‌دارد.

این گروه برنامه‌ساز دست غیرت دینی مخاطبینی که این ویدیوی تقطیع شده سبب تکدّر خاطرشان شده را بوسیده و از ایشان دعوت می‌کند تا نسخه کامل این بخش از برنامه را در آرشیو شبکه دو سیما در سایت تلوبیون یا فضای مجازی برنامه تماشا کنند و بعد از آن در مقام قضاوت بنشینند.

هدف گروه برنامه‌ساز سیدخندان نشان دادن جذابیت و کارآمدی جامعه دینی ایران است و این مهم تنها با همراهی و اعتماد مردم عزیز ایران و صد البته دعای خیرشان محقق خواهد شد. لازم به ذکر است آن فردی که با داشتن هر ایده و قصدی در ابتدا برش 14 ثانیه‌ای از ارائه خانم ابراهیمی منتشر کرده بود، بعد از اندکی تأمل و دقت متوجه اشتباه خود شده و نسبت به فهم اشتباهش عذرخواهی کرد. امید که خدا از سر تقصیرات همه ما بگذرد.

سیدخندان پنجشنبه و جمعه ساعت 21:15 از شبکه دو مهمان خانه‌های شماست.

محمدحسین بزرگی «تهیه کننده برنامه سیدخندان»

 

آخرین اخبار

مرور قطعه «شاه زمان» به مناسبت ولادت پیامبر اکرم(ص) در «دورها آوایی‌ست» مجموعه مستند «پا به ماه» روی آنتن شبکه دو ویژه برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» به مناسبت هفته وحدت ارائه راهکارهای درمان وسواس در «کام شیرین» حامد عسکری با «نَقل و نُقل» به شبکه دو می‌آید فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 13 و 14 مهر مجموعه مستند «دردانه‌ها» در شبکه دو پخش انیمیشن الله یار و مهرو در سالروز ولادت پیامبر مهربانیها ویژه برنامه «مردم نگار» به مناسبت هفته وحدت در قاب شبکه دو استقبال شبکه دو از هفته نیروی انتظامی با سریال «رهایی» خاطره‌بازی با انیمیشن خاطره‌انگیز «دور دنیا در هشتاد روز» در شبکه دو پاسخ به سؤالات و شبهات نوجوانان در مستند «سفرقند» فصل سوم «چند روایت معتبر» با چالش‌های اجتماعی به شبکه دو می‌آید گرفتاری‌های وسواس فکری و عملی در «کام شیرین» شبکه دو حضور مجدد تنسی تاکسیدو و چاملی در شبکه دو پخش نخستین قسمت «شور شیرین» در شبکه دو روایتی متفاوت از پرتاب موفق ماهواره نور 3 در مستند «سومین نور» «مهمانی امت احمد(ص)» به مناسبت هفته وحدت در سیمای شبکه دو روایتی از فعالیت‌های یکی از بانوان کشورمان در مستند «خیرالنساء» همراه با نوای خوانندگان جهان اسلام در «طنین رحمت» شبکه دو بررسی نحوه بازگشت لوح‌های هخامنشی به ایران در «نوسان» دو اثر از تولیدات خانه مستند روی آنتن شبکه دو می‌روند حضور «وکیل شگفت‌انگیز» در شبکه ‌دو از تدارکاتچی تا بلمی بسوی ساحل در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس «خیلی دور خیلی نزدیک» پنجمین قسمت «میراث مقدس» در سیمای شبکه دو مروری بر صحبت‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل همزمان با آغاز فصل جدید «خط سوم» مروری بر خاطرات «زنان جبهه شمالی» در شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 6 و 7 مهر ویژه برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» به مناسبت هفته مقدس همراه با چهارمین قسمت «میراث مقدس» در شبکه دو خاطره‌بازی شبکه دو با برنامه روایت فتح و گویندگی شهید آوینی انتصاب جدید در شبکه دو سیما چهار فیلم کوتاه جدید در سومین قسمت «میراث مقدس» شبکه دو مستند «شهرک دارخوین» و معرفی مقر ثابت رزمندگان اصفهانی هشت سال دفاع مقدس داستانی از گزینش سردار سلیمانی در «میراث مقدس» شبکه دو فیلم سینمایی شبکه دو در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) پخش مصاحبه‌ای از اسکندر کوتی در خصوص خاطرات جنگ در شبکه دو روایتی از بازگشت پیکر شهید حسین غلامپور در مستند «رؤیای بیداری» ارتباط زنده برنامه «صبحانه ایرانی» با مدارس کشورمان همزمان با اولین روز بازگشایی مدارس روایتی از عملیات و تاریخ شکل گیری گروه دستمال سرخها در مستندی از شبکه دو تاب‌آوری در زندگی فردی و اجتماعی در «کام شیرین» شبکه دو «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید روایتی از فداکاری بانوان در مستند «ننه قربون» طی هشت سال دفاع مقدس از «قاب عکس» تا «ماکاروف (پوتین قرمزها)» در قاب شبکه دو «جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قاب شبکه دو پیام تسلیت مدیر شبکه دو در پی درگذشت آرش میراحمدی فیلمهای سینمایی شبکه دو از 31 شهریور تا 1 مهر سریال «بیست کویید» به اواخر پاییز می‌رسد/ چرا فرزاد جمشیدی انتخاب شد؟ «جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قاب شبکه دو پاسداشت روز شعر و ادب فارسی در «خیلی دور خیلی نزدیک»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها