مشاهده خبر

مستند «شهرک دارخوین» و معرفی مقر ثابت رزمندگان اصفهانی هشت سال دفاع مقدس

مستند «شهرک دارخوین» با محوریت معرفی این شهرک به عنوان مقر ثابت رزمندگان اصفهانی در دوران دفاع مقدس، یکشنبه دوم مهرماه روانه آنتن شبکه دو می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما، این مستند با هدف معرفی شهرک دارخوین به عنوان مقر ثابت رزمندگان اصفهانی در دوران دفاع مقدس به موقعیت شهرک و برنامه‌های رزمندگان اشاره خواهد داشت.

شهرک دارخوین، پادگان آموزشی لشکر 14 امام حسین(ع) بود که محوریت آن در مسجد چهارده معصوم قرار داشت و بسیاری از برنامه‌های این لشکر در آن مسجد برگزار می‌شد.

در پنج کیلومتری شهر دارخوین، شهرکی است که ساختمان‌های انرژی اتمی ایران در آنجا قرار دارد. زمان جنگ تحمیلی این شهرک به محلی برای اسکان نیروی‌های محلی و آموزش رزمندگان مبدل شده بود و کم‌کم رزمندگان در این شهرک کارگاههای مختلفی درست کردند تا هم نیاز‌های افراد حاضر در اردوگاه را تأمین کنند و هم شهرک به محلی بهتر برای آموزش‌های روحی و جسمی تبدیل شود.

بچه‌های لشکر 14 امام حسین(ع) در این شهرک نمی‌جنگیدند، بلکه زندگی را برای خوب جنگیدن با دشمن تمرین می‌کردند و فرقی نمی‌کرد این دشمن، عراق و صدام حسین باشد یا هوای نفسشان. آنها در همین شهرک، در حمام معروف به حمام شهدا، غسل شهادت می‌کردند، عازم عملیات می‌شدند، رزم شبانه می‌رفتند، پیکر شهدایشان را در آغوش می‌گرفتند و برایشان مراسم برگزار می‌کردند، برای عزیزانشان نامه‌ها می‌نوشتند و نامه عزیزانشان را می‌گرفتند، تابوت حسینشان را عاشقانه طواف می‌دادند، میزبان رهبرشان شدند، نماز شب می‌خواندند و عبادت‌ها می‌کردند. بچه‌های حسین خرازی در این شهرک، زندگی‌ها و خاطره‌های وصف نشدنی داشتند.

مستند «شهرک دارخوین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی، نویسندگی سیدمهدی خیام الحسینی و تحقیق و پژوهش حسین غلامرضایی، یکشنبه دوم مهر ساعت 17:10 از شبکه دو پخش خواهد شد.

 

آخرین اخبار

همزمان با برگزاری دادگاه منافقین، معرفی شهدای ترور در «چشم و چراغ» شبکه دو حضور شهرزاد کمال زاده در «مدار بسته» شبکه دو بررسی مراحل تولید مواد غذایی فرآوری شده در مستند «ضد» «چند روایت معتبر» از ناباروری در شبکه دو علیرضا استادی میزبان «شصتادیا» شد نگاهی به «نوسان»؛ برنامه‌ای کوتاه برای غزه استقبال از «نوسان» و «پاورقی» «چند روایت معتبر» از سقط در شبکه دو مرور آهنگ «آمریکا آمریکا» به مناسبت روز دانشجو حضور علیرضا استادی در «مدار بسته» شبکه دو پرده آخر پروانه در «خط سوم» شبکه دو حضور یک فعال فرهنگی و جهادی لبنانی در ویژه برنامه «نوسان» حضور یک استندآپ کمدین در «مدار بسته» شبکه دو ایجاد تعامل با شاعران یکی دیگر از موفقیت‌های برنامه «سیدخندان» حضور دکتر مهدی دوایی در «مدار بسته» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 17 و 18 آذر تجارت دندان سوژه «مستند ضد» در شبکه دو مجموعه مستند «دردانه‌ها» در شبکه دو «چند روایت معتبر» از مال باختگان در شبکه دو پاورقی، نوسان و دی بی‌سی مورد رضایت مخاطبان قرار گرفتند حسین رفیعی: جنایات اسرائیل فرا‌حیوانی است! مروری بر زندگی میرزاکوچک‌خان جنگلی در «بی‌پایان» شبکه دو مروری بر زندگی آیت الله مدرس در «مثبت خیلی دور خیلی نزدیک» حضور خاله نرگس در «مدار بسته» شبکه دو یادی از مرحومه پروانه معصومی در «خط سوم» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 10 و 11 آذر گفت‌وگوی صمیمانه «سیدخندان» با عکاس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات عباس قانع به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید راهکارهای یک ازدواج موفق در قسمت پایانی «کام شیرین» «کیمیاگر» از کره جنوبی به شبکه دو می‌آید پشت صحنه سریال مدار صفر درجه در سیمای شبکه دو ماجرای شکل‌گیری «خشم دیجیتال» در مستند «ضد» «صبحانه ایرانی» برنامه‌ای که رنگ و بوی مردمی دارد «شکارچی تانک» در قاب شبکه دو همراه با «کوی محبت» شبکه دو در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مروری بر تاریخچه ارتش بیست میلیونی در «پیوست» شبکه دو «چند روایت معتبر» از مادران وطن در شبکه دو «چند روایت معتبر» از ارزش لحظه‌ها در شبکه دو تولد «ضد»؛ از حضور یک دوبلور ویژه تا پیدا کردن راه‌های جذب مخاطب مرور آهنگ «حماسه فلسطین» در «دورها آوایی‌ست» یادی از مرحوم حاج سلیم مؤذن‌زاده در «نقل و نقل» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 3 و 4 آذر حضور بازیگری دیگر در «مدار بسته» شبکه دو سریال کره‌ای «کیمیاگر» به زودی در شبکه دو بررسی اخبار روز غزه از جنوب لبنان در برنامه «واقعه» شبکه دو حضور متخصص طب سنتی با رژیم غذایی در «مدار بسته» شبکه دو علیرضا نبی به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید فراخوان شرکت در مسابقه «شصتادیا» منتشر شد به مناسبت میلاد حضرت زینب(س)، «تو کوچه‌مون عروسیه» بررسی شایسته سالاری؛ از شعار تا واقعیت در مستند «ضد»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها