مشاهده خبر

راه شب

برنامه شبانگاهی «راه شب»

برنامه «راه شب» یکی از جدیدترین تولیدات گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که برای اولین بار با تلفیق دو ساختار مختلف سریال و برنامه ترکیبی در ماه مبارک رمضان روانه آنتن می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ مجتبی سلیم‌خانی کارگردان و تهیه‌کننده این مجله تصویری با اشاره به پیش‌تولید دو ساله این برنامه اظهار داشت: «راه شب» شامل بخش‌های مختلفی است و داستان کلی آن روایت یک گروه برنامه‌سازی از تولید یک مجموعه است که در مسیر تولید برنامه هر بار قصه‌هایی با محوریت خانواده و اجتماعی نقل می‌شوند و در دل این داستان‌ها به اتفاقاتی از دهه 40 تا امروز پرداخته می‌شود.

سلیم‌خانی درباره تولید این برنامه اظهار داشت: در تولید این برنامه به ازای هر یک از اشخاص حقیقی که در تیم برنامه‌سازی مشغول به فعالیت هستند از یک بازیگر استفاده شده و بنابراین حدود 200 بازیگر در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند. لوکیشن اصلی واستودیوی «راه شب» در شهرک غزالی قرار دارد و ضمن استفاده از لوکیشن‌های مختلف این شهرک ، محله منیریه شهرک سینمایی را برای دهه 40 بازسازی کرده‌ایم.

وی درباره بخش‌های مختلف این برنامه اظهار داشت: «قصه شب» یکی از بخش‌های این برنامه است که در هر قسمت به روایت یک داستان می‌پردازد. در بخش «بیست و دو» با چهره‌های شناخته‌شده در حوزه های هنری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، سیاسی و ... در قالبی متفاوت گفت‌وگو می شود. به این صورت که 22 سوال بی واسطه را که تا به حال این افراد در برنامه‌ای به آن پاسخ نداده‌اند، به صورت سکانس-پلان، بدون کات و بی واسطه از آنها پرسیده می‌شود.

تهیه‌کننده «راه شب» افزود: محمدرضا چراغعلی اجرای بخش موسیقی این برنامه با نام «نُت» را بر عهده دارد.  در 116 قسمت این برنامه ، تعداد زیادی از چهره‌های جدید موسیقی پس از طی مراحل مختلف توسط گروه کارشناسی و انتخاب مردم استعدادیابی و معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: این افراد سپس در یک قالب سینمایی در یک لوکیشن مربوط به دهه 40 حضور می‌یابند و در یک فضای ترکیبیِ نمایشی – رئال پس از گفتگو با دکتر چراغعلی، به صورت زنده آهنگ مورد نظر را نواخته و می‌خوانند.

سلیم‌خانی ادامه داد: در بخش «ترنج» فرازهای مختلف شاهنامه روایت می‌شود. در این بخش حدود 600 موزیک برای هر یک از این فرازها ساخته شده و با یک ساختار جدید قصه‌های شاهنامه اجرا می‌شوند. در «ترنج» وحید شیخ‌زاده در نقش فردوسی و راوی قصه‌ها به ایفای نقش می‌پردازد. 

وی با اشاره به اینکه در «راه شب» به اتفاقات تاریخی نیز نگاهی اجتماعی شده است، بیان داشت: یکی دیگر از بخش‌های این برنامه «شاخ نبات» نام دارد که در آن به اشعار حضرت حافظ تفعل می‌شود و سپس در بخش «سفیر» توسط اردشیر رستمی اشعار حافظ تفسیر شده و یا معادل‌سازی اشعار دنیا انجام می‌شود. 

گفتنی است «راه شب» کاریست از گروه اجتماعی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی سلیم‌خانی که توسط رضا زنده‌جاه، مصطفی چزابی و مجتبی سلیم‌خانی نگاشته شده و از 27 فروردین حوالی ساعت 23:00 روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

آخرین اخبار

فیلم های سینمایی شبکه دو انحلال گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صحت ندارد نادر سلیمانی، عسلِ «کلبه عمو پورنگ» شد روز جهانی بدون پلاستیک و جشنواره جنگلبان در «طبیعت ۳۶۰ درجه» تاک شوی جدید «رخ به رخ» به زودی در شبکه دو اکبر رحمتی به «دست در دست» می رود قهرمان المپیک مهمان «دست در دست»می شود برنامه «غیرمحرمانه» با محوریت فضای مجازی و سواد رسانه ای روانه آنتن می شود احترام متقابلِ همسران موضوع «کام شیرین» شد دانستنی های حقوق شهروندی در برنامه جدید شبکه دو دیده شدن زنانی که زندگی را با امید گره می‌زنند در «زنان سرزمین آفتاب» شناخت ویروس های ذهنی در برنامه «کام شیرین» تابستانه‌های شبکه‌های سیما برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» ویژه برنامه «دست در دست» سید حمیدرضا برقعی مهمان «دست در دست» گیتی خامنه مهمان «دست در دست» من رای میدهم برنامه نمایشی ذره بین وحید شمسایی در «دست در دست» محمد گلریز مهمان «دست در دست» غیرمحرمانه تالاب بختگان در «طبیعت ۳۶۰ درجه» «خیابان پاستور» با حضور رحمت الله حافظی «کام شیرین»; تفاوت ها و تعارض ها سریال «در کنار پروانه‌ها» رضا بنفشه خواه به «دست در دست» می‌رود رحیم زارع نماینده مجلس شورای اسلامی به خیابان پاستور میرود بهمن دان مهمان «دست در دست» می‌شود فیلم سینمایی «پهلوان هرگز نمی میرد» روی آنتن شبکه دو آغاز پخش ورزش از نگاه دو نماینده مردم‌ تبریز به «خیابان پاستور» می رود نماینده مردم‌ لارستان به «خیابان پاستور» می رود «کام شیرین» با موضوع شناخت مهارت های حل مساله در خانواده «نامیرا» به روایت کامران تفتی بررسی نقش رسانه ها در انتخابات فلورا سام مهمانِ ویژه «دست در دست» رستاخیز پول از شبکه دو سیما ویژه‌برنامه انتخاباتی «1400» ضیافت برنامه «دست در دست» «مسافر ماه» ویژه برنامه عید فطر شبکه دو بهنام شریفی مهمان «دست در دست» می‌شود «صبح آخرین روز» جایگزین « بچه مهندس» می شود اعلام ویژه برنامه های روز قدس سیما «دست در دست» و دعوت از بازیگر بچه مهندس در محاکات امشب نقل می شود «دست در دست» با موضوع معلم به روی آنتن میرود به مناسبت روز ملی خلیج فارس «دست در دست» با موضوع خلیج فارس «بچه مهندس ۴» پربیننده‌ترین سریال دو شب گذشته تلوبیون فیلمبرداری سریال محرمی تلویزیون در شمال

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها