مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 مرداد)

فیلمهای سینمایی پایان هفته شبکه دو در هفته نوزدهم سال

انیمیشن «افسانه ماردوش، جام جهان‌بین»

داستان سیامک و هوشنگ و طهمورث که با دیوان و اهریمن می‌جنگنند و آنها را شکست می‌دهند و در این میان و در اثر برخورد دو تکه سنگ، ایرانیان با آتش آشنا می‌شوند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند. در آن زمان جمشید، پادشاهی عادل و دلیر است و همه مردم او را قبول دارند و به او احترام می‌گذارند. جمشید می‌خواهد همانند نیاکان خود، اهریمن را شکست دهد. او با هفت مرد دلیر به جنگ اهریمن می‌رود. یکی از آنها، برادر خودش به نام آبتین مردی دلیر و شجاع است. آنها پس از سختیها و خطرهای فراوان، دیوها و یا همان اهریمن را شکست می‌دهند و در بند می‌کنند و به اسارت می‌آورند. جمشید پس از پیروزی در جنگ با اهریمن و بازگشت به سرزمین خود، آن روز را نوروز و شروع سال نو می‌نامد.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: مرکز صبا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1384

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 70 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ششم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «نفوذی»

سال 1382، فريدون كيافر همراه با عده ای ديگر از اسيران جنگی به جا مانده در عراق، به ايران بازگردانده می‌شوند. دو نفر از نيروهای اطلاعاتی و امنيتی او را به دليل اين كه مشهور به جاسوسی، پيوستن به سازمان مجاهدين و نقش داشتن در شهادت عده‌ای از اسيران ايرانی، بازداشت و بازجويی می‌كنند. از سوی ديگر، بدنامی فريدون برای خانواده‌اش هم از قديم مشكل درست كرده و حتی ازدواج پسرش فرهاد را تحت الشعاع قرار داده بود. مأموران اطلاعاتی در صحبت با برخی از هم‌بندهای فريدون، از جمله صادق جورابچی كه اكنون سرمايه‌دار است و داريوش يحيوی كه قبلاً در عراق عضو سازمان مجاهدين بوده و بعد توبه كرده، گذشته او را جويا می‌شوند. به موازات تيم دو نفره بازجوی فريدون، جانبازی كم بينا به نام ماشاءالله هم وارد حوزه كاری آنها می‌شود. در نهایت و پس از اتفاقات مختلف، مشخص می‌شود برخلاف تصوّر مردم، فریدون فردی بسیار وطن دوست و درستکار بوده که با تظاهر به عضویت در سازمان منافقین، موفق شده یکی از سران آنها را به هلاکت برساند، و کسی که واقعاً از اعضای این سازمان بوده، صادق جورابچی است که این روزها در پوشش فردی خیّر و ظاهر الصّلاح خود را مخفی کرده است.

 

کارگردانان: احمد كاوری، مهدی فيوضی

تهیه کنندگان: جمال شورجه، حسن عليمردانی

بازیگران: امیر جعفری، نسرین مقانلو، محد کاسبی، قاسم زارع

ژانر: سیاسی، حادثه‌ای

سال تولید: 1387

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 81 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ششم مرداد ماه ساعت 24

 

**********

انیمیشن «افسانه ماردوش، آژی‌دهاک»

جمشید با کندن کوه، به طلا و مواد معدنی باارزش می‌رسد و مردانی را بکار می‌گیرد تا آن مواد را از دل کوه استخراج  کنند و خزانه را مملو از پول و ثروت می‌کند. در این میان ضحاک بدجنس و بی‌رحم که پدرش از دامداران بزرگ است  به دنبال امیال خود می‌باشد. پدر از او ناراضی است و مدام او را سرزنش می‌کند. روزی که ضحاک با آن همه دام و ثروت به دنبال بره‌ای ناتوان است، پیرمرد زشتی را می‌بیند که از او تعریف و تمجید می‌کند . ضحاک او را به قصر می‌برد و از او با بهترین غذاها، پذیرایی می‌کند. آن پیرمرد، اهریمن بوده که خود را به شکل پیرمرد درآورده بود و با نیرنگ و حیله، شانه‌های ضحاک را می‌بوسد و از آنها دو مار افعی سیاه بیرون می‌آیند که غذای آنها، مغز انسان است و ضحاک برای هر دوی مارها، انسانها را می‌کشد تا مغز آنها را به مارها بدهد. جمشید با ضحاک وارد جنگ می‌شود ولی شکست می‌خورد  و سر به بیابان می‌گذارد. ضحاک، کاخ جمشید را تصاحب و ظلم و ستم فراوانی می‌کند. آبتین برادر جمشید را به دار می‌آویزد چون فکر می‌کند به سوی او تیری انداخته که البته بعد ها معلوم می‌شود کار شخص دیگری بوده است. در این بین، فرانک همسر آبتین باردار است و ضحاک که خوابی پریشان دیده، دستور قتل عام تمام کودکان را صادر می‌کند.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: مرکز صبا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1384

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه هفتم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «فرزند خوانده»

تئو نوزادی است که مادرش در زمان تولد از دنیا می‌رود و چون پدرش قبلاً در تصادفی فوت شده و نوزاد اقوامی ندارد به سازمان سرپرستی سپرده می‌شود. سرپرست موقت تئو مردی میانسال به نام  ژان است که تاکنون از نوزادی نگهداری نکرده است، اما آمدن تئو او را به آرامش رسانده و روحیهاش را عوض می‌کند. تئو به عنوان کودکی سالم به ژان تحویل داده شده، اما ژان متوجه می‌شود که او نارسایی جزئی قلبی و همچنین اختلالات عاطفی دارد. از سوی دیگر الیس زنی 41 ساله است که 8 سال قبل، همراه با همسرش وارد صف انتظار پذیرش فرزندخوانده شده است و حتی  پس از جدایی از همسرش در این انتظار مانده و مهارت‌های جدیدی آموخته و روی شخصیت خود، کار کرده است. تئو با توجه به بیماری‌اش به مراقبت ویژه احتیاج دارد و این دقیقاً ویژگی‌ای است که در پرونده آلیس ذکر شده، در نتیجه سرپرستی تئو پس از 2 ماه و نیم به آلیس می‌رسد.

 

عنوان اصلی:  Pupille

کارگردان: جِین هِری

تهیه کننده: آلاین آتال

بازیگران: ساندرین کایبرلِین، گیلز لِلوش، اِلودی بوشه

ژانر: درام اجتماعی

سال تولید: 2018

کشور سازنده: فرانسه، بلژیک

مدت (دقیقه): 84 دقیقه

زمان پخش: جمعه هفتم مرداد ماه ساعت 17:55

 

**********

فیلم سینمایی «اشنوگل»

یونس به عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالأثر شده است، حالا پس از 30 سال اطلاعاتی به دست می‌آید که نشان می‌دهد احتمالاً یونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده است. اما پس از تحقیقات مختلف مشخص می‌شود یونس با وانمود کردن اینکه با منافقین همکاری می‌کند، موفق شده شکست سنگینی را به عراقی‌ها وارد نماید و در نهایت نیز توسط یکی از نیروهای منافقین به شهادت رسیده است.

 

کارگردانان: علی سلیمانی، هادی حاجتمند

تهیه کننده: ابراهیم اصغری

بازیگران: برزو ارجمند، ماه چهره خلیلی، رحیم نوروزی، کاوه سمّاک باشی

ژانر: دفاع مقدس

سال تولید: 1395

کشور سازنده: آمریکا

مدت (دقیقه): 83 دقیقه

زمان پخش: شنبه هشتم مرداد ماه ساعت 00:50 بامداد

 

آخرین اخبار

فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» «صبحانه ایرانی» برنامه صبحگاهی شبکه دو شد «ایرانِ آینده» ویژه‌ برنامه شبکه دو سیما به مناسبت هفته ملی نوجوان ناگفته‌های دستیابی ایران به صنعت موشکی در مستند «پاییز 63» چالش‌های بین محسن و سعید به کجا می‌رسد؟ «کام شیرین» از دریچه عشق‌ورزی در خانواده روی آنتن شبکه دو برنامه «گنج» به مناسبت ایام ۱۳ آبان روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (12 و 13 آبان) روایت سه تجربه کارآفرینی موفق در برنامه «کار خونه» پخش «کوی محبت» از سامرا به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) بررسی امید در شرایط خاص مثل جنگ در برنامه «بالان» بایدها و نبایدهای احیای دریاچه ارومیه در برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» رابطه خواب و آرامش در زندگی در برنامه «کام شیرین» بررسی جذابیت در زندگی زناشویی در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها