مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 مرداد)

فیلمهای سینمایی پایان هفته شبکه دو در هفته نوزدهم سال

انیمیشن «افسانه ماردوش، جام جهان‌بین»

داستان سیامک و هوشنگ و طهمورث که با دیوان و اهریمن می‌جنگنند و آنها را شکست می‌دهند و در این میان و در اثر برخورد دو تکه سنگ، ایرانیان با آتش آشنا می‌شوند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند. در آن زمان جمشید، پادشاهی عادل و دلیر است و همه مردم او را قبول دارند و به او احترام می‌گذارند. جمشید می‌خواهد همانند نیاکان خود، اهریمن را شکست دهد. او با هفت مرد دلیر به جنگ اهریمن می‌رود. یکی از آنها، برادر خودش به نام آبتین مردی دلیر و شجاع است. آنها پس از سختیها و خطرهای فراوان، دیوها و یا همان اهریمن را شکست می‌دهند و در بند می‌کنند و به اسارت می‌آورند. جمشید پس از پیروزی در جنگ با اهریمن و بازگشت به سرزمین خود، آن روز را نوروز و شروع سال نو می‌نامد.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: مرکز صبا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1384

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 70 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ششم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «نفوذی»

سال 1382، فريدون كيافر همراه با عده ای ديگر از اسيران جنگی به جا مانده در عراق، به ايران بازگردانده می‌شوند. دو نفر از نيروهای اطلاعاتی و امنيتی او را به دليل اين كه مشهور به جاسوسی، پيوستن به سازمان مجاهدين و نقش داشتن در شهادت عده‌ای از اسيران ايرانی، بازداشت و بازجويی می‌كنند. از سوی ديگر، بدنامی فريدون برای خانواده‌اش هم از قديم مشكل درست كرده و حتی ازدواج پسرش فرهاد را تحت الشعاع قرار داده بود. مأموران اطلاعاتی در صحبت با برخی از هم‌بندهای فريدون، از جمله صادق جورابچی كه اكنون سرمايه‌دار است و داريوش يحيوی كه قبلاً در عراق عضو سازمان مجاهدين بوده و بعد توبه كرده، گذشته او را جويا می‌شوند. به موازات تيم دو نفره بازجوی فريدون، جانبازی كم بينا به نام ماشاءالله هم وارد حوزه كاری آنها می‌شود. در نهایت و پس از اتفاقات مختلف، مشخص می‌شود برخلاف تصوّر مردم، فریدون فردی بسیار وطن دوست و درستکار بوده که با تظاهر به عضویت در سازمان منافقین، موفق شده یکی از سران آنها را به هلاکت برساند، و کسی که واقعاً از اعضای این سازمان بوده، صادق جورابچی است که این روزها در پوشش فردی خیّر و ظاهر الصّلاح خود را مخفی کرده است.

 

کارگردانان: احمد كاوری، مهدی فيوضی

تهیه کنندگان: جمال شورجه، حسن عليمردانی

بازیگران: امیر جعفری، نسرین مقانلو، محد کاسبی، قاسم زارع

ژانر: سیاسی، حادثه‌ای

سال تولید: 1387

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 81 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ششم مرداد ماه ساعت 24

 

**********

انیمیشن «افسانه ماردوش، آژی‌دهاک»

جمشید با کندن کوه، به طلا و مواد معدنی باارزش می‌رسد و مردانی را بکار می‌گیرد تا آن مواد را از دل کوه استخراج  کنند و خزانه را مملو از پول و ثروت می‌کند. در این میان ضحاک بدجنس و بی‌رحم که پدرش از دامداران بزرگ است  به دنبال امیال خود می‌باشد. پدر از او ناراضی است و مدام او را سرزنش می‌کند. روزی که ضحاک با آن همه دام و ثروت به دنبال بره‌ای ناتوان است، پیرمرد زشتی را می‌بیند که از او تعریف و تمجید می‌کند . ضحاک او را به قصر می‌برد و از او با بهترین غذاها، پذیرایی می‌کند. آن پیرمرد، اهریمن بوده که خود را به شکل پیرمرد درآورده بود و با نیرنگ و حیله، شانه‌های ضحاک را می‌بوسد و از آنها دو مار افعی سیاه بیرون می‌آیند که غذای آنها، مغز انسان است و ضحاک برای هر دوی مارها، انسانها را می‌کشد تا مغز آنها را به مارها بدهد. جمشید با ضحاک وارد جنگ می‌شود ولی شکست می‌خورد  و سر به بیابان می‌گذارد. ضحاک، کاخ جمشید را تصاحب و ظلم و ستم فراوانی می‌کند. آبتین برادر جمشید را به دار می‌آویزد چون فکر می‌کند به سوی او تیری انداخته که البته بعد ها معلوم می‌شود کار شخص دیگری بوده است. در این بین، فرانک همسر آبتین باردار است و ضحاک که خوابی پریشان دیده، دستور قتل عام تمام کودکان را صادر می‌کند.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: مرکز صبا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1384

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه هفتم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «فرزند خوانده»

تئو نوزادی است که مادرش در زمان تولد از دنیا می‌رود و چون پدرش قبلاً در تصادفی فوت شده و نوزاد اقوامی ندارد به سازمان سرپرستی سپرده می‌شود. سرپرست موقت تئو مردی میانسال به نام  ژان است که تاکنون از نوزادی نگهداری نکرده است، اما آمدن تئو او را به آرامش رسانده و روحیهاش را عوض می‌کند. تئو به عنوان کودکی سالم به ژان تحویل داده شده، اما ژان متوجه می‌شود که او نارسایی جزئی قلبی و همچنین اختلالات عاطفی دارد. از سوی دیگر الیس زنی 41 ساله است که 8 سال قبل، همراه با همسرش وارد صف انتظار پذیرش فرزندخوانده شده است و حتی  پس از جدایی از همسرش در این انتظار مانده و مهارت‌های جدیدی آموخته و روی شخصیت خود، کار کرده است. تئو با توجه به بیماری‌اش به مراقبت ویژه احتیاج دارد و این دقیقاً ویژگی‌ای است که در پرونده آلیس ذکر شده، در نتیجه سرپرستی تئو پس از 2 ماه و نیم به آلیس می‌رسد.

 

عنوان اصلی:  Pupille

کارگردان: جِین هِری

تهیه کننده: آلاین آتال

بازیگران: ساندرین کایبرلِین، گیلز لِلوش، اِلودی بوشه

ژانر: درام اجتماعی

سال تولید: 2018

کشور سازنده: فرانسه، بلژیک

مدت (دقیقه): 84 دقیقه

زمان پخش: جمعه هفتم مرداد ماه ساعت 17:55

 

**********

فیلم سینمایی «اشنوگل»

یونس به عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالأثر شده است، حالا پس از 30 سال اطلاعاتی به دست می‌آید که نشان می‌دهد احتمالاً یونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده است. اما پس از تحقیقات مختلف مشخص می‌شود یونس با وانمود کردن اینکه با منافقین همکاری می‌کند، موفق شده شکست سنگینی را به عراقی‌ها وارد نماید و در نهایت نیز توسط یکی از نیروهای منافقین به شهادت رسیده است.

 

کارگردانان: علی سلیمانی، هادی حاجتمند

تهیه کننده: ابراهیم اصغری

بازیگران: برزو ارجمند، ماه چهره خلیلی، رحیم نوروزی، کاوه سمّاک باشی

ژانر: دفاع مقدس

سال تولید: 1395

کشور سازنده: آمریکا

مدت (دقیقه): 83 دقیقه

زمان پخش: شنبه هشتم مرداد ماه ساعت 00:50 بامداد

 

آخرین اخبار

حضور مجدد تنسی تاکسیدو و چاملی در شبکه دو پخش نخستین قسمت «شور شیرین» در شبکه دو روایتی متفاوت از پرتاب موفق ماهواره نور 3 در مستند «سومین نور» «مهمانی امت احمد(ص)» به مناسبت هفته وحدت در سیمای شبکه دو روایتی از فعالیت‌های یکی از بانوان کشورمان در مستند «خیرالنساء» همراه با نوای خوانندگان جهان اسلام در «طنین رحمت» شبکه دو بررسی نحوه بازگشت لوح‌های هخامنشی به ایران در «نوسان» دو اثر از تولیدات خانه مستند روی آنتن شبکه دو می‌روند حضور «وکیل شگفت‌انگیز» در شبکه ‌دو از تدارکاتچی تا بلمی بسوی ساحل در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس «خیلی دور خیلی نزدیک» پنجمین قسمت «میراث مقدس» در سیمای شبکه دو مروری بر صحبت‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل همزمان با آغاز فصل جدید «خط سوم» مروری بر خاطرات «زنان جبهه شمالی» در شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 6 و 7 مهر ویژه برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» به مناسبت هفته مقدس همراه با چهارمین قسمت «میراث مقدس» در شبکه دو خاطره‌بازی شبکه دو با برنامه روایت فتح و گویندگی شهید آوینی انتصاب جدید در شبکه دو سیما چهار فیلم کوتاه جدید در سومین قسمت «میراث مقدس» شبکه دو مستند «شهرک دارخوین» و معرفی مقر ثابت رزمندگان اصفهانی هشت سال دفاع مقدس داستانی از گزینش سردار سلیمانی در «میراث مقدس» شبکه دو فیلم سینمایی شبکه دو در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) پخش مصاحبه‌ای از اسکندر کوتی در خصوص خاطرات جنگ در شبکه دو روایتی از بازگشت پیکر شهید حسین غلامپور در مستند «رؤیای بیداری» ارتباط زنده برنامه «صبحانه ایرانی» با مدارس کشورمان همزمان با اولین روز بازگشایی مدارس روایتی از عملیات و تاریخ شکل گیری گروه دستمال سرخها در مستندی از شبکه دو تاب‌آوری در زندگی فردی و اجتماعی در «کام شیرین» شبکه دو «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید روایتی از فداکاری بانوان در مستند «ننه قربون» طی هشت سال دفاع مقدس از «قاب عکس» تا «ماکاروف (پوتین قرمزها)» در قاب شبکه دو «جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قاب شبکه دو پیام تسلیت مدیر شبکه دو در پی درگذشت آرش میراحمدی فیلمهای سینمایی شبکه دو از 31 شهریور تا 1 مهر سریال «بیست کویید» به اواخر پاییز می‌رسد/ چرا فرزاد جمشیدی انتخاب شد؟ «جشنواره فیلم‌های داستانی کوتاه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قاب شبکه دو پاسداشت روز شعر و ادب فارسی در «خیلی دور خیلی نزدیک» کام شیرین با موضوع تعهد در زندگی مشترک تجربه‌های مختلف شش قاره جهان در «شور شیرین» سلسله مستندهای ترکیبی «نوسان» در شبکه دو خاطره‌بازی با کارتون خاطره‌انگیز مهاجران در شبکه دو پخش مجدد «صبحانه ایرانی» همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول عباس موزون و فرهاد قائمیان مهمانان دو قسمت پایانی «نشان ارادت» می‌شوند همراه با قهرمان وزنه‌برداری پاراوزنه‌برداری جهان و المپیک در «نشان ارادت» اصغر نقی‌زاده با «جنگ دوست‌داشتنی» به شبکه دو می‌آید پخش مسابقه خانوادگی «خانه ما» در شبکه دو یادی از شهیدان کشوری و شیرودی در سریال «سیمرغ» علی صادقی با «بهترین تابستان من» به شبکه دو می‌آید پخش مستندهای «میزبان» و «السلطان» در سیمای شبکه دو بررسی معماری و آثار هنری حرم امام رضا(ع) در مستند «تجلی» به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر، «خیلی دور خیلی نزدیک» مناسبتی می‌شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها