مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (10 و 11 شهریور)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و چهارم سال

فیلم سینمایی «حصار ضد خرگوش»

این فیلم دورانی را روايت می‌كند كه مهاجران سفيدپوست كنترل سياسی استراليا را به عهده گرفتند، تعداد زيادی از بومی‌ها را از زمين خود بيرون كردند و فرزندان آنها را به بهانه اينكه در محيطی متمدن پرورش يابند از خانواده‌هايشان جدا می‌كردند. در سال 1931 دولت سه دختر را از خانواده‌شان می‌گيرد و آنها به مركزی می‌سپرد. يكی از دخترها در آنجا نقشه فرار را می‌كشد و هر سه با هم فرار می‌كنند، آنها سفری 1200 مايلی را با پای پياده و بدون آب تجربه می‌كنند و تنها راهنمای آنها حصارهايی است كه به مانع ورود خرگوشها در همه جای استراليا وجود دارند.

 

نام اصلی: Rabbit-Proof Fence

کارگردان: فیلیپ نویس

تهیه کنندگان: فیلیپ نویس، کریستین اولسن

بازیگران: اورلين سامپی، نيانا ساسفوری، كنتربرانا، جيسون كلارك، ديويد گالپيليل

ژانر: زندگینامه، درام ماجراجویی

سال تولید: 2002

کشور سازنده: استرالیا

مدت (دقیقه): 81 دقیقه

زمان پخش: جمعه یازدهم شهریور 1401 ساعت 00:15 بامداد

 

**********

انیمیشن «دایناسوری از اقیانوس‌ها»

از آنجا که نسل دایناسورها دیگر از بین رفته، به همین خاطر افراد زیادی دنبال بچه دایناسور هستند تا آن را پیدا کرده و آن را بکشند و یک سری آزمایشاتی روی آن انجام دهند. اما سوزوکی که با دایناسور ارتباط برقرار کرده و بسیار آن را دوست دارد، نمی‌خواهد آن به دست افراد دیگر بی‌افتد و تمام تلاشش را می‌کند. بین آنها درگیری‌های شدیدی پیش می‌آید و خانم خبرنگار که موضوع را متوجه می‌شود خودش را به جزیره می‌رساند تا اطلاعاتی راجع به آن بگیرد، اما وقتی متوجه موضوع می‌شود تمام سعی‌اش را می‌کند تا به سوزوکی  و پدرش کمک کند و...

 

عنوان اصلی: Coo , der Dino aus dem Meer

کارگردان: تِتسو ایمازاوا

تهیه کننده: تاکِشی تامیا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1993

کشور سازنده: ژاپن

مدت (دقیقه): 87 دقیقه

زمان پخش: جمعه یازدهم شهریور 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «دلیران تنگستان»

این فیلم ماجرای زندگی و مبارزات رئیسعلی دلواری (مبارز مشروطه‌خواه) و همراهانش در مبارزه با نیروهای نظامی انگلیس در مناطق بوشهر و تنگستان را در دوران جنگ جهانی اول به تصویر می‌کشد که در نهایت به شهادت رئیسعلی منجر می‌شود.

 

کارگردانان: همایون شهنواز، ابراهیم مختاری

تهیه کننده: ملک ساسان ویسی

بازیگران: محمود جوهری، منوچهر فرید، اسماعیل داورفر، نعمت‌الله گرجی

ژانر: زندگینامه، تاریخی

سال تولید: 1352

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 110 دقیقه

زمان پخش: جمعه یازدهم شهریور 1401 ساعت 17:55

 

**********

فیلم سینمایی «حادثه»

همسر احمد ضیایی، دبیر تاریخ در تصادف با اتومبیل دو آمریکایی به نامهای اردوارد و پل به شدت زخمی می‌شود. قانون «کاپیتولاسیون» (مصونیت سیاسی و اجتماعی آمریکایی‌ها در ایران) مانع از دستگیری و محاکمه آنها است. احمد علیه دو آمریکایی شکایت می‌کند اما به جایی نمی‌رسد. در این میان همسرش فوت می‌کند. احمد پس از فوت همسرش در کلاس درس برضد مصونیت سیاسی و اجتمایی آمریکایی‌ها سخن می‌گوید و با طرح نقشه‌ای، اردوارد را از پا درمی‌آورد، اما دستگیر و روانه زندان می‌شود. پس از دستگیری او همکار و دوست صمیمی احمد روی تخته سیاه کلاس می نویسد: «آخر کاپیتولاسیون».

 

کارگردان: منصور تهرانی

تهیه کننده: حسن سیادت

بازیگران: اکبر زنجانپور، صوری ظفر، حسین عمرانی، نعمت الله گرجی

ژانر: خانوادگی، حادثه ای

سال تولید: 1363

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه یازدهم شهریور 1401 ساعت 23:25

آخرین اخبار

فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» «صبحانه ایرانی» برنامه صبحگاهی شبکه دو شد «ایرانِ آینده» ویژه‌ برنامه شبکه دو سیما به مناسبت هفته ملی نوجوان ناگفته‌های دستیابی ایران به صنعت موشکی در مستند «پاییز 63» چالش‌های بین محسن و سعید به کجا می‌رسد؟ «کام شیرین» از دریچه عشق‌ورزی در خانواده روی آنتن شبکه دو برنامه «گنج» به مناسبت ایام ۱۳ آبان روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (12 و 13 آبان) روایت سه تجربه کارآفرینی موفق در برنامه «کار خونه» پخش «کوی محبت» از سامرا به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) بررسی امید در شرایط خاص مثل جنگ در برنامه «بالان» بایدها و نبایدهای احیای دریاچه ارومیه در برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» رابطه خواب و آرامش در زندگی در برنامه «کام شیرین» بررسی جذابیت در زندگی زناشویی در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها