مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (۱۷ و ۱۸ شهریور)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و پنجم سال

فیلم سینمایی «پرز موش دندون بچه‌ها»

این فیلم درباره دختر بچه شیطونی به اسم لوسیاست که یک روز اتفاقی یکی از دندانهایش می‌افتد. لوسیا از این اتفاق خیلی ناراحت می‌شود ولی پدر و مادر لوسیا می‌گویند موشی به اسم پرز، شب می‌آید و دندانش را برداشته و به جای آن پول می‌گذارد. اما مادر و پدر لوسیا خبر ندارند که پرز واقعاً وجود دارد و هر وقت دندان بچه‌ای می‌افتد، موش‌ها به هم خبر می‌دهند و آن دندان را به قایقی در لنگرگاه می‌برند. این قایق جایی است که پرز با بقیه موش‌ها زندگی می‌کنند. آنها دندانها را صیقل می‌دهند و تبدیل به مرواریدهای درخشان می‌کنند و به جواهر فروشی‌ها می‌فروشند. اما اتفاقات داستان تازه از اون‌جایی شروع می‌شود که موش سنگدلی پرز را می‌دزدد تا کنترل قایق‌اش را به دست بگیرد.

 

عنوان اصلی: El ratón Pérez

کارگردان: آندرس اسچائر

تهیه کنندگان: جولیو فرناندز، پابلو بوسّی

بازیگران: دِلفینا وارنی، نیکولاس تورکانوفسکی، الخاندرو آوادا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 2008

کشور سازنده: اسپانیا ، آرژانتین

مدت (دقیقه): 75 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۸ صبح

 

**********

فیلم سینمایی «در اعماق خطوط»

جوانی به نام رسول كه از کودکی علاقه فراوانی به هنر خطاطی دارد، اين هنر را زير نظر يكي از اساتيد خط فرا می‌گيرد. او همراه با خانواده‌اش در شهر یزد زندگی می‌کند. بعد از فوت پدرش او مجبور می‌شود به همراه برادرش احمد به کار بنایی بپردازد ولی بعد از مدتی همراه با مادر و خواهر بزرگترش زهرا راهی تهران می‌شود تا در آنجا به درس خواندن، کار کردن و آموختن هنر خطاطی بپردازد. او پیشرفت فراوانی در این زمینه می‌کند و چیزی نمی‌گذرد که جزو شاگردان خصوصی يكی از اساتيد انجمن بنام درگاهی می‌شود. درگاهی دامادی دارد به نام محمود كه جزو فعالان انقلابی است، در اين جريان ساواك آنها را دستگير می‌کند كه رسول هم جز آنهاست. رسول در زندان سختی‌های فراوانی می‌کشد، اتفاقات درون زندان رسول را در مسیر تحولی قرار می‌دهد و باعث یک ابداع جدید در هنر خطاطی از او می‌شود.

 

کارگردان: محمدصادق بکتاشیان

تهیه کننده: علی اکبر بکتاشیان

بازیگران: جهانبخش سلطانی، حسین سلیمانی، رحمان باقریان

ژانر: انقلاب اسلامی

سال تولید: 1389

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 99 دقیقه

زمان پخش: جمعه 17 شهریور ۱۴۰۱ ساعت 00:20 بامداد

 

**********

فیلم سینمایی «رؤیای سینما»

یک گروه فیلمسازی جهت انتخاب نقش اصلی یک فیلم سینمایی مشترک بین ایران و کانادا به دنبال بازیگری نوجوان می‌گردد. از میان نوجوانان مشتاق تست بازیگری گرفته و در نهایت کارگردان از میان آنها کاظم و فرهاد را انتخاب می‌کند. اما تنها یکی از آنها می‌تواند به عنوان بازیگر اصلی انتخاب شود. رقابت کاظم و فرهاد برای به دست آوردن نقش شکل می‌گیرد. کاظم به شدت عاشق بازیگری است و تمام فکرش بازیگر شدن است. او چندان اهل درس نیست ولی برای به رسیدن به آرزویش یعنی بازیگری زبانش را تقویت می‌کند، و در مدت کوتاهی موفقیت خوبی در این راه به دست می‌آورد. در نهایت روز موعود فرا می‌رسد ولی پدر کاظم دچار حمله قلبی شده و در بیمارستان بستری می‌شود. کاظم برای مراقبت از پدرش به بیمارستان می‌رود و با فرهاد تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد که به جای او نقش را قبول کند، ولی فرهاد سراغ کاظم می‌آید و به جای او از پدرش مراقبت می‌کند تا کاظم بتواند به فیلمبرداری برسد.

 

کارگردان: علی شاه حاتمی

تهیه کننده: علی شاه حاتمی

بازیگران: علی شادمان، کاظم بلوچی، نیلوفر محمودی

ژانر: خانوادگی، نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 82 دقیقه

زمان پخش: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «دلیران تنگستان»

این فیلم ماجرای زندگی و مبارزات رئیسعلی دلواری (مبارز مشروطه‌خواه) و همراهانش در مبارزه با نیروهای نظامی انگلیس در مناطق بوشهر و تنگستان را در دوران جنگ جهانی اول به تصویر می‌کشد که در نهایت به شهادت رئیسعلی منجر می‌شود.

 

کارگردانان: همایون شهنواز، ابراهیم مختاری

تهیه کننده: ملک ساسان ویسی

بازیگران: محمود جوهری، منوچهر فرید، اسماعیل داورفر، نعمت‌الله گرجی

ژانر: زندگینامه، تاریخی

سال تولید: ۱۳۵۲

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): ۹۷ دقیقه

زمان پخش: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

 

**********

فیلم سینمایی «آتش درون»

در دوران انقلاب در تمام شهرها حکومت نظامی برقرار است. سرباز بهمن سپهری در زمان خدمت، سروان ملکی از عاملان اصلی کشتار 17 شهریور را ترور می‌کند و خودش توسط گروهی انقلابی مخفی می‌شود. پدر بهمن که نظامی است از بهمن می‌خواهد که خودش را به ارتش معرفی کند تا در مجازات او تخفیف قائل شوند. ولی وقتی حکم اعدام را برای بهمن می‌شنود دیگر کسی او را نمی‌بیند. بعد از پیروزی انقلاب، بهمن به همراه دیگر زندانیان سیاسی آزاد می‌شود.

 

کارگردان: کریم هاتفی‌نیا

تهیه کننده: رجبعلی طراوتی

بازیگران: شهلا ریاحی، غلامحسین بنفشه‌خواه

ژانر: انقلاب اسلامی، حادثه‌ای

سال تولید: 1373

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 93 دقیقه

زمان پخش: شنبه 19 شهریور ۱۴۰۱ ساعت 01:35 بامداد

آخرین اخبار

بررسی مراحل تولید مواد غذایی فرآوری شده در مستند «ضد» «چند روایت معتبر» از ناباروری در شبکه دو علیرضا استادی میزبان «شصتادیا» شد نگاهی به «نوسان»؛ برنامه‌ای کوتاه برای غزه استقبال از «نوسان» و «پاورقی» «چند روایت معتبر» از سقط در شبکه دو مرور آهنگ «آمریکا آمریکا» به مناسبت روز دانشجو حضور علیرضا استادی در «مدار بسته» شبکه دو پرده آخر پروانه در «خط سوم» شبکه دو حضور یک فعال فرهنگی و جهادی لبنانی در ویژه برنامه «نوسان» حضور یک استندآپ کمدین در «مدار بسته» شبکه دو ایجاد تعامل با شاعران یکی دیگر از موفقیت‌های برنامه «سیدخندان» حضور دکتر مهدی دوایی در «مدار بسته» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 17 و 18 آذر تجارت دندان سوژه «مستند ضد» در شبکه دو مجموعه مستند «دردانه‌ها» در شبکه دو «چند روایت معتبر» از مال باختگان در شبکه دو پاورقی، نوسان و دی بی‌سی مورد رضایت مخاطبان قرار گرفتند حسین رفیعی: جنایات اسرائیل فرا‌حیوانی است! مروری بر زندگی میرزاکوچک‌خان جنگلی در «بی‌پایان» شبکه دو مروری بر زندگی آیت الله مدرس در «مثبت خیلی دور خیلی نزدیک» حضور خاله نرگس در «مدار بسته» شبکه دو یادی از مرحومه پروانه معصومی در «خط سوم» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 10 و 11 آذر گفت‌وگوی صمیمانه «سیدخندان» با عکاس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات عباس قانع به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید راهکارهای یک ازدواج موفق در قسمت پایانی «کام شیرین» «کیمیاگر» از کره جنوبی به شبکه دو می‌آید پشت صحنه سریال مدار صفر درجه در سیمای شبکه دو ماجرای شکل‌گیری «خشم دیجیتال» در مستند «ضد» «صبحانه ایرانی» برنامه‌ای که رنگ و بوی مردمی دارد «شکارچی تانک» در قاب شبکه دو همراه با «کوی محبت» شبکه دو در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مروری بر تاریخچه ارتش بیست میلیونی در «پیوست» شبکه دو «چند روایت معتبر» از مادران وطن در شبکه دو «چند روایت معتبر» از ارزش لحظه‌ها در شبکه دو تولد «ضد»؛ از حضور یک دوبلور ویژه تا پیدا کردن راه‌های جذب مخاطب مرور آهنگ «حماسه فلسطین» در «دورها آوایی‌ست» یادی از مرحوم حاج سلیم مؤذن‌زاده در «نقل و نقل» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 3 و 4 آذر حضور بازیگری دیگر در «مدار بسته» شبکه دو سریال کره‌ای «کیمیاگر» به زودی در شبکه دو بررسی اخبار روز غزه از جنوب لبنان در برنامه «واقعه» شبکه دو حضور متخصص طب سنتی با رژیم غذایی در «مدار بسته» شبکه دو علیرضا نبی به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید فراخوان شرکت در مسابقه «شصتادیا» منتشر شد به مناسبت میلاد حضرت زینب(س)، «تو کوچه‌مون عروسیه» بررسی شایسته سالاری؛ از شعار تا واقعیت در مستند «ضد» «چند روایت معتبر» از چندقلوها در شبکه دو نگاهی به آمار تازه تلوبیون: «پاورقی‌»‌ میلیونی شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها