مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (۱۷ و ۱۸ شهریور)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و پنجم سال

فیلم سینمایی «پرز موش دندون بچه‌ها»

این فیلم درباره دختر بچه شیطونی به اسم لوسیاست که یک روز اتفاقی یکی از دندانهایش می‌افتد. لوسیا از این اتفاق خیلی ناراحت می‌شود ولی پدر و مادر لوسیا می‌گویند موشی به اسم پرز، شب می‌آید و دندانش را برداشته و به جای آن پول می‌گذارد. اما مادر و پدر لوسیا خبر ندارند که پرز واقعاً وجود دارد و هر وقت دندان بچه‌ای می‌افتد، موش‌ها به هم خبر می‌دهند و آن دندان را به قایقی در لنگرگاه می‌برند. این قایق جایی است که پرز با بقیه موش‌ها زندگی می‌کنند. آنها دندانها را صیقل می‌دهند و تبدیل به مرواریدهای درخشان می‌کنند و به جواهر فروشی‌ها می‌فروشند. اما اتفاقات داستان تازه از اون‌جایی شروع می‌شود که موش سنگدلی پرز را می‌دزدد تا کنترل قایق‌اش را به دست بگیرد.

 

عنوان اصلی: El ratón Pérez

کارگردان: آندرس اسچائر

تهیه کنندگان: جولیو فرناندز، پابلو بوسّی

بازیگران: دِلفینا وارنی، نیکولاس تورکانوفسکی، الخاندرو آوادا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 2008

کشور سازنده: اسپانیا ، آرژانتین

مدت (دقیقه): 75 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۸ صبح

 

**********

فیلم سینمایی «در اعماق خطوط»

جوانی به نام رسول كه از کودکی علاقه فراوانی به هنر خطاطی دارد، اين هنر را زير نظر يكي از اساتيد خط فرا می‌گيرد. او همراه با خانواده‌اش در شهر یزد زندگی می‌کند. بعد از فوت پدرش او مجبور می‌شود به همراه برادرش احمد به کار بنایی بپردازد ولی بعد از مدتی همراه با مادر و خواهر بزرگترش زهرا راهی تهران می‌شود تا در آنجا به درس خواندن، کار کردن و آموختن هنر خطاطی بپردازد. او پیشرفت فراوانی در این زمینه می‌کند و چیزی نمی‌گذرد که جزو شاگردان خصوصی يكی از اساتيد انجمن بنام درگاهی می‌شود. درگاهی دامادی دارد به نام محمود كه جزو فعالان انقلابی است، در اين جريان ساواك آنها را دستگير می‌کند كه رسول هم جز آنهاست. رسول در زندان سختی‌های فراوانی می‌کشد، اتفاقات درون زندان رسول را در مسیر تحولی قرار می‌دهد و باعث یک ابداع جدید در هنر خطاطی از او می‌شود.

 

کارگردان: محمدصادق بکتاشیان

تهیه کننده: علی اکبر بکتاشیان

بازیگران: جهانبخش سلطانی، حسین سلیمانی، رحمان باقریان

ژانر: انقلاب اسلامی

سال تولید: 1389

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 99 دقیقه

زمان پخش: جمعه 17 شهریور ۱۴۰۱ ساعت 00:20 بامداد

 

**********

فیلم سینمایی «رؤیای سینما»

یک گروه فیلمسازی جهت انتخاب نقش اصلی یک فیلم سینمایی مشترک بین ایران و کانادا به دنبال بازیگری نوجوان می‌گردد. از میان نوجوانان مشتاق تست بازیگری گرفته و در نهایت کارگردان از میان آنها کاظم و فرهاد را انتخاب می‌کند. اما تنها یکی از آنها می‌تواند به عنوان بازیگر اصلی انتخاب شود. رقابت کاظم و فرهاد برای به دست آوردن نقش شکل می‌گیرد. کاظم به شدت عاشق بازیگری است و تمام فکرش بازیگر شدن است. او چندان اهل درس نیست ولی برای به رسیدن به آرزویش یعنی بازیگری زبانش را تقویت می‌کند، و در مدت کوتاهی موفقیت خوبی در این راه به دست می‌آورد. در نهایت روز موعود فرا می‌رسد ولی پدر کاظم دچار حمله قلبی شده و در بیمارستان بستری می‌شود. کاظم برای مراقبت از پدرش به بیمارستان می‌رود و با فرهاد تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد که به جای او نقش را قبول کند، ولی فرهاد سراغ کاظم می‌آید و به جای او از پدرش مراقبت می‌کند تا کاظم بتواند به فیلمبرداری برسد.

 

کارگردان: علی شاه حاتمی

تهیه کننده: علی شاه حاتمی

بازیگران: علی شادمان، کاظم بلوچی، نیلوفر محمودی

ژانر: خانوادگی، نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 82 دقیقه

زمان پخش: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «دلیران تنگستان»

این فیلم ماجرای زندگی و مبارزات رئیسعلی دلواری (مبارز مشروطه‌خواه) و همراهانش در مبارزه با نیروهای نظامی انگلیس در مناطق بوشهر و تنگستان را در دوران جنگ جهانی اول به تصویر می‌کشد که در نهایت به شهادت رئیسعلی منجر می‌شود.

 

کارگردانان: همایون شهنواز، ابراهیم مختاری

تهیه کننده: ملک ساسان ویسی

بازیگران: محمود جوهری، منوچهر فرید، اسماعیل داورفر، نعمت‌الله گرجی

ژانر: زندگینامه، تاریخی

سال تولید: ۱۳۵۲

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): ۹۷ دقیقه

زمان پخش: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

 

**********

فیلم سینمایی «آتش درون»

در دوران انقلاب در تمام شهرها حکومت نظامی برقرار است. سرباز بهمن سپهری در زمان خدمت، سروان ملکی از عاملان اصلی کشتار 17 شهریور را ترور می‌کند و خودش توسط گروهی انقلابی مخفی می‌شود. پدر بهمن که نظامی است از بهمن می‌خواهد که خودش را به ارتش معرفی کند تا در مجازات او تخفیف قائل شوند. ولی وقتی حکم اعدام را برای بهمن می‌شنود دیگر کسی او را نمی‌بیند. بعد از پیروزی انقلاب، بهمن به همراه دیگر زندانیان سیاسی آزاد می‌شود.

 

کارگردان: کریم هاتفی‌نیا

تهیه کننده: رجبعلی طراوتی

بازیگران: شهلا ریاحی، غلامحسین بنفشه‌خواه

ژانر: انقلاب اسلامی، حادثه‌ای

سال تولید: 1373

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 93 دقیقه

زمان پخش: شنبه 19 شهریور ۱۴۰۱ ساعت 01:35 بامداد

آخرین اخبار

فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» «صبحانه ایرانی» برنامه صبحگاهی شبکه دو شد «ایرانِ آینده» ویژه‌ برنامه شبکه دو سیما به مناسبت هفته ملی نوجوان ناگفته‌های دستیابی ایران به صنعت موشکی در مستند «پاییز 63» چالش‌های بین محسن و سعید به کجا می‌رسد؟ «کام شیرین» از دریچه عشق‌ورزی در خانواده روی آنتن شبکه دو برنامه «گنج» به مناسبت ایام ۱۳ آبان روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (12 و 13 آبان) روایت سه تجربه کارآفرینی موفق در برنامه «کار خونه» پخش «کوی محبت» از سامرا به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) بررسی امید در شرایط خاص مثل جنگ در برنامه «بالان» بایدها و نبایدهای احیای دریاچه ارومیه در برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» رابطه خواب و آرامش در زندگی در برنامه «کام شیرین» بررسی جذابیت در زندگی زناشویی در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی شبکه دو (5 و 6 آبان)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها