مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (13 تا 15 مهر)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و نهم سال

فیلم سینمایی «گهواره خالی»

دو برادر نوجوان به نامهای حسین و امیرعباس یک شب در حال رفتن به خانه، به پیرزنی برمی‌خورند که در حال زدن پارچه سیاه بر سر در منزلش است. آنها به او کمک می‌کنند تا پارچه را به دیوار نصب کند. در همین حین دو برادر متوجه می‌شوند که او مادر یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که از سرنوشت پسرش خبری ندارد و منتظر رسیدن خبری از او است. حسین و امیرعباس با یکی از بچه‌های محل به نام نادر اختلاف دارند و همین باعث می‌شود آنها در مقابل نادر و هیئتی که دارد، تلاش کنند تا در خانه آن پیرزن هیئتی برپا کنند. در این بین یک شب حسین در حین برگزاری هیئت، به خاطر نجات جان نادر، با یک ماشین تصادف می‌کند و به کما می‌رود. با نذر و نیاز مادر و پدر حسین او از کما بیرون می‌آید. نادر نیز به دلیل اشتباهاتی که تا کنون داشته و حسن رفتاری که از حسین دیده است، از کارها و رفتارهای خود پشیمان شده و از حسین و دیگران عذرخواهی می‌کند. در آخر، پیرزن نیز با آمدن پیکر پسر شهیدش، به آرزوی خود می‌رسد.اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: شهرزاد سالمی

تهیه کننده: سپهر محمدی

بازیگران: مریم کاویانی، حسن اسدی، حسین سالمی، امیرعباس سالمی

ژانر: کودک و نوجوان، مذهبی

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 90 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

*********

فیلم سینمایی « مقاومت»

این فیلم داستان یک خانواده اهل سوریه را روایت می‌کند که شب جشن تولد فرزندشان «رقیه» با حمله نیروهای تکفیری در شهر دمشق و کشتار مردم بی‌گناه همزمان می‌شود. آنها سعی می‌کنند برای نجات جان خود از شهر فرار کنند اما توسط یکی از سران تکفیری دستگیر می‌شوند تا این که به کمک دو ایرانی به نامهای ناصر و مهدی که از سربازان ایرانی در دوران جنگ تحمیلی در دفاع از خرمشهر بوده‌اند موفق به مبارزه با نیروهای دشمن می‌شوند. در نهایت گرچه چند نفر از اعضای خانواده شهید می‌شوند اما آنها به حرم حضرت زینب(س) رسیده و در امن‌ترین پناهگاه سکنی می‌گزینند...اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: عباس لاجوردی

تهیه کننده: مهدی فیوضی

بازیگران: علیرام نورایی، احمد کاوری، نادین خوری، علی صطوف

ژانر: خانوادگی، سیاسی

سال تولید: 1394

کشور سازنده: سوریه و ایران

مدت زمان: 77 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 12:30

 

**********

فیلم سینمایی «دانگل»

دانگل روایتی است از سهیل، یک جوان نخبه در حوزه­ کامپیوتر که فارغ‌التحصیل دانشگاه فردوسی مشهد است و در زمینه هک کردن، نیز تبحر بالایی دارد. او با مراجعه به پلیس فتا در جریان یک اختلال اپلیکیشنی قرار گرفته و در این زمینه شروع به همکاری با پلیس فتا می‌کند. در نهایت موفق شده و از انجام یک اختلاس بزرگ در کشور جلوگیری می‌کند...

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: بهادر اسدی

تهیه کننده: آرام جعفری

بازیگران: مجید واشقانی، رامبد شکرابی، قاسم زارع، جلیل فرجاد

ژانر: پلیسی

سال تولید: 1398

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 94 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 23:30

 

**********

فیلم سینمایی «خوابهای خط خطی»

امیرعلی پسری است که دچار عارضه خوابگردی است و به دنبال دلسوزی‌های ماردش اتفاقاتی برایش پیش آمده؛ برای بهبود حالش قرار می‌شود برای مدتی نزد مادربزرگش بماند و طی این مدت، مشکل او با درایت مادربزرگش حل می‌شود.اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سید محمد حسینی

تهیه کننده: سید محمد حسینی

بازیگران: محمدرضا یاوری، نازنین طباطبایی، سامان صادقی، امیرحسین عزیزی

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1398

کشور سازنده: ایران- مرکز یزد

مدت زمان: 75 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 14 مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «پدربزرگها»

سه پدربزرگ که در دوران جوانی‌ از نظر حرفه و کاری، مشغولیت بالایی داشتند؛ حالا در دوران بازنشستگی، صرفاً درگیر نوه‌هایشان هستند. آنها به هر کجا برای کار مراجعه می‌کنند، صاحبان کار، افراد جوان را استخدام می‌کنند. در نهایت آنها تصمیم می‌گیرند با تجربیاتی که از کارشان در دوران جوانی‌ کسب کرده بودند، استفاده کرده  و کارآفرین شوند و یک مهد کودک تأسیس کنند. سرانجام بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات بسیار موفق شده و تصمیمشان را عملی می‌کنند و بدین ترتیب هم خودشان و هم بسیاری از جوانان مشغول به کار می‌شوند.اطلاعات تکمیلی:

نام اصلی: Grandfathers

کارگردان: سانتیاگو ریکوایجو

تهیه کننده: سانتیاگو ریکوایجو

بازیگران: کارلوس ایگله سیاس، روبرتو آلوارز، ریمون باریا

ژانر: درام، کمدی

سال تولید: 2020

کشور سازنده: اسپانیا

مدت زمان: 98 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 14 مهر 1401 ساعت 23:30

 

**********

فیلم سینمایی «من قهرمان نیستم»

در یکی از روستاها، پسری توانسته گله گوسفندان را از چنگال گرگ نجات دهد. این امر باعث شده اسمش به عنوان یک قهرمان در روزنامه‌های شهرستان چاپ شود. این موضوع در بین اهالی رستم آباد نیز پیچیده است. ولوله‌ای در بین بچه‌های روستا افتاده تا با انجام یک عمل قهرمانانه، اسمشان در روزنامه شهرستان به چاپ برسد. حسن، قهرمان اصلی قصه که کودکی بیش نیست برای قهرمان شدن، دست به کارهای مختلفی می‌زند. برای مثال منبع آب روستا را سوراخ کرده و انگشتش را داخل سوراخ می‌کند تا به نوعی شبیهِ پترس فداکار شود. اما انگشتش داخل سوراخ می‌ماند و نمی‌تواند آن را در بیاورد. اهالی روستا که برای یافتنِ حسن همه جا را زیر و رو کرده‌اند، به منبع آب می‌رسند. همه در ابتدا فکر می‌کنند که حسن با این کار، مانع هدر رفتن آب روستا شده و او را تشویق می‌کنند. اما یافتن میخ و چکش در کنار دستِ حسن او را لو می‌دهد و...اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محسن توکلی

تهیه کننده: مجید مظفری

بازیگران: امیررضا محمدی، محمدعلی میلانلو، سجاد هنرمند، حسین عامل قناد

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 80 دقیقه

زمان پخش: جمعه 15 مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «مادر کوچک»

نلی دختری 8 ساله‌ای است که به تازگی مادربزرگ خود را که مدتها در سرای سالمندان زندگی می‌کرد از دست داده و به پدر و مادرش کمک می‌کند تا خانه کودکی مادرش را تمیز کنند. او در خانه و جنگل‌های اطراف آن کاوش می‌کند. یک روز با دختری همسن و سال خودش به نام ماریون که در حال ساخت یک خانه درختی است آشنا می‌شود. ماریون از او برای ساخت خانه درختی کمک می‌خواهد. او فقط کمی با رفتن به بیمارستان برای جراحی فاصله دارد. بعداً مشخص می‌شود این دختر بچه، کودکی‌های مادر نلی است که او در عالم تنهایی به وی پناه برده بود.اطلاعات تکمیلی:

نام اصلی: Petite maman

کارگردان: سِلین سیاما

تهیه کننده: بِنِدیکت کوروِر

بازیگران: ژوسفین سانز، گابریل سانز، نینا موریسه

ژانر: خانوادگی

سال تولید: 2021

کشور سازنده: فرانسه

مدت زمان: 72 دقیقه

زمان پخش: جمعه 15 مهر 1401 ساعت 18:10

 

**********

فیلم سینمایی «بازگشت لوک خوش شانس»

این فیلم با فضایی فانتزی که شخصیت‌های آشنای دنیای سینما و کارتون را به تصویر می‌کشد، اینطور شروع می‌شود که سالها از دستگیری برادران دالتون توسط لوک خوش شانس گذشته و حالا که لوک پا به سن گذاشته، مجدداً گذارش به شهری قدیمی می‌افتد. در شهر دو نفر از فرزندان یکی از دالتون‌ها با شناختن لوک، تصمیم دارند انتقام پدر و عموهایشان را از او بگیرند، اما از آنجا که کم خرد هستند، موفق به اینکار نمی‌شوند و ...اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: مجید کاشی فروشان

تهیه کننده: علی اکبر بکتاشیان

بازیگران: فتحعلی اویسی، سیاوش خیرابی، قدرت ا… ایزدی

ژانر: کمدی

سال تولید: 1392

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 83 دقیقه

زمان پخش: جمعه 15 مهر 1401 ساعت 23:30

آخرین اخبار

«نفس‌های سمی» هشتم بهمن به شبکه دو می‌آید حضور روانشناس و مشاور در مجموعه جدید «دست کی بالا» نام‌ها به پرده آخر رسید نگاهی به مشاغل خانگی موفق استان خراسان شمالی در برنامه «کار خونه» فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 بهمن ماه) پخش زنده برنامه «کوی محبت» از سامرا مستند « تو شدن» و فرآیند شناخت و کشف جهان توسط کودکان بررسی نقش امید در بهبود سرطان در برنامه این هفته «بالان» آبی آرام بلند، گفت‌وگویی پیرامون ویژه برنامه تکریم خانواده شهدای مسیحی با نگاهی کوتاه به زندگی حسن باقری؛ شبنم مقدمی و افشین هاشمی در پرده سوم «نام‌ها» فیلمهای سینمایی شبکه دو (29 و 30 دی ماه) کارآفرینان گلستانی در قاب این هفته برنامه «کار خونه» در نشست عوامل برنامه «پاورقی» در امور ارتباط با مخاطبان (162): تولید برنامه «پاورقی» در جریان ناآرامی‌ها ضروری بود نگاهی به تنبیه و تلافی در روابط خانوادگی در برنامه «کام شیرین» ارتباط مستقیم با عوامل «پاورقی» فردا در واحد 162 تقدیر معاون سیما از برنامه «پاورقى» شبکه دو پخش مستند «اقلیم» از شبکه دو میزبانی لیلا بوشهری از یک بانوی آتش‌نشان در برنامه امشب «بالان» پخش سریال «ابر می‌بارد» با موضوع مهار کرونا از شبکه دو مادرانه‌ای از شبکه دو در ویژه‌ برنامه "از مامان بگو" برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در شبکه دو با مروری بر زندگی عباس دوران، پرده دوم «نام‌ها» روی آنتن می‌رود ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر پخش ویژه‌ برنامه «سبز، سپید، سرخ» به مناسبت گرامیداشت مقام زن در شبکه دو زندگی‌نگاره‌ای از یک رپر فرانسوی و پیوستنش به دین اسلام در مستند «سلام» فیلمهای سینمایی شبکه دو (22 و 23 دی ماه) کارآفرینانی از استان گیلان در برنامه این هفته «کار خونه» شهید محمدرضا سنجرانی در قاب هشتم «بچه زرنگ» بررسی نقش امید در بهبود بیماری‌های صعب‌العلاج در برنامه «بالان» اولین برادران شهید مدافع حرم بختی در روایت هفتم «بچه زرنگ» چرا «بچه زرنگ» مهم است؟ طنزی متفاوت در رسانه ملی: «پاورقی» بدون روتوش ماجرای ترفند شهید محمد جاودانی برای اعزام به عراق در «بچه زرنگ» راستی آزمایی در دروغ و هیاهو مستند «قصه این است» روی آنتن شبکه دو درآمدی بر «احساس شکست» در جدیدترین قسمت برنامه «کام شیرین» داستان اعزام و شهادت یک دهه شصتی شوخ و مهربان در قسمت پنجم «بچه زرنگ» "بله آقای وزیر" روی آنتن شبکه دو می‌رود پخش سریال "مدیر کل" از شبکه دو "سندباد" برنده فانوس طلایی سیزدهمین دوره جشنواره عمار شد با پرداخت به زندگی مصطفی چمران؛ پرده اول از روایت «نام‌ها» با صدای پرویز پرستویی امشب روی آنتن شبکه دو «نام‌ها» روایتی از سرداران نامدار دفاع مقدس با صدای هنرمندان چهره تکریم خانواده شهدای مسیحی در ویژه‌برنامه "آبی آرام بلند" این هفته سه کارآفرین از استان البرز مهمان «کار خونه» می‌شوند فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 15 تا 17 دی) ماجرای زرنگی شهید علی‌اکبر زوار در قسمت چهارم «بچه زرنگ» «چشم و چراغ» ویژه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی روی آنتن شبکه دو برنامه «بالان» ویژه سالگرد شهادت سردار سلیمانی روانه آنتن می‌شود ماجرای اعزام شهیدِ خندان مشهد در سومین قسمت از مجموعه «بچه زرنگ» زندگی شهید مرتضی عطایی محور دومین قسمت «بچه زرنگ» می‌شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها