ماه در می‌زند

«ماه در می‌زند» راوی قصه‌های محرمی‌ افراد می‌شود

معرفی برنامه

«ماه در می‌زند»؛ از روایت داستان تا باورهای بلند انسان 

«ماه در می‌زند» عنوان یکی از ویژه‌برنامه‌های محرمی شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی سید جواد محسنی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد است که هر روز ساعت 19:30 روانه آنتن می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ این برنامه راوی داستان‌هایی جذاب، عجیب و ناشنیده از زندگی، عقاید و باور افرادی است که با محرم گره خورده است.
«ماه در می‌زند» در طراحی خود از هیچ عنصر اضافه‌ای برای ارتباط با مخاطب بهره نبرده و تلاش می‌شود تا تنها داستان‌ها و حکایت‌ها در تعامل با بیننده تاثیرگذار باشند. یک بلک باکس (اتاق تاریک)، تعداد محدودی نور و یک صندلی همه فضای محیطی این برنامه را تشکیل می‌دهد تا مخاطب احساس کند در خلوتش نشسته و با این داستان‌ها همراه می‌شود.
حکایت‌هایی که در این برنامه مطرح می‌شوند از سراسر ایران جمع‌آوری شده‌اند و قرار است قصه‌ها توسط راوی هر قصه از هر گوشه ایران شنیده شوند. 
مریم نوابی‌نژاد کارگردان «ماه در می‌زند» درباره شرایط تولید این برنامه اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا برای گرد آوردن این افراد در برنامه مسیر بسیار دشواری طی شد. کما اینکه چون برنامه در فرمی نو و بدون مجری طراحی شده و قرار است به صورت خالص، تنها روایات و داستان‌های زندگی با مخاطب در میان گذاشته شود، ایجاد حس نزدیکیِ مهمان با دوربین و فضا نیروی ویژه‌‌‌ای می‌طلبید.
این کارگردان اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به شرایط این‌ روزهای جامعه شاید بیننده دوست داشته باشد بدون هر حشو و اضافه ای کنار کسی بنشیند و به حرف‌ها و داستان‌هایش گوش کند و دنبال شباهت ها بگردد. بدون هیچ شعار و حرف اضافه‌‌ای سعی شده آدم‌ها با تمام حقیقت‌شان روبروی دوربین بنشینند. 
«ماه در می‌زند» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید جواد سید محسنی که در ایام محرم و صفر هر روز ساعت 19:30 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

آرشیو برنامه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها